fbpx Pärnu? | 3D kogudus

Pärnu?

Kolmapäev, 1. veebruar 2017

Umbes aasta aega tagasi sarnasel ajal tegime Maali-Liinaga otsuse, et kolime juunikuust alates umbes aastaks Tallinna. See tundus hea võimalus aidata kaasa 3D kogudusel laieneda läbi uue campuse rajamise toetamise. Selleks hetkeks, kui me aga Maali-Liinaga reaalselt Tallinna jõudsime, oli koguduse strateegia nii tugevalt muutunud, et pidime ka enda tegevusi ümber mõtestama, et 3D kogudusele arengule rohkem lisandväärtust anda. Kõige loogilisem samm sellel hetkel oli uue kogukonna rajamine. Tänaseks päevaks, natuke rohkem kui pool aastat hiljem, oleme rõõmsalt osa ühest toimivast ja kasvavast kogukonnast, kes armastab Jumalat, kogudust ja inimesi kaugel Jeesusest.

Samas me teadsime, et meie Tallinnas veedetav aeg pole lõputu, vaid et tulime Tallinna aastase perspektiiviga, et siis jälle tagasi Tartusse liikuda. Vimaste kuude jooksul on hakanud aga aina enam meie südames üles kerkima võimalus ja mõte 3D koguduse laienemisest teistesse Eesti linnadesse. Tänaseks oleme otsustanud, et liigume suvel umbes aastaks Pärnusse, et sinna samamoodi üks kogukond rajada, mis omakorda paljuneda võiks ning seeläbi Jumala kuningriiki kasvatada.

See kõik on päris põnev, kuid samas ka teatud mõttes vägagi väljakutsuv. Me ei tunne Pärnus hetkel just palju inimesi, kelleni jõuda. On tekkinud mõned kontaktid teiste koguduste noortega, mis on väga julgustav, kuid kuna tahame kasvada ja jõuda just inimesteni, kes on kaugel Jeesusest, siis saab see oleme kindlasti huvitav väljakutse. Samas olen kindel, et Jumal varustab ning toob enda parima plaani esile, mida oleme ikka ja jälle näinud teostumas.

Ma isiklikult loodan, et läbi selle eeskuju, mida me Maali-Liinaga astumas oleme, kinnistub ka kõigis teistes 3D koguduse liikmetes mõistmine, et selle strateegiaga, mida me 3D koguduses kasutame, on kogukonna rajamine ükskõik millisesse Eesti paika teoreetiliselt vähemalt sama lihtne kui Tallinnasse või Tartusse. See taandub Jumala usaldamisele, enda ettevalmistusele ja suhete loomisele. Seega astume üheskoos põnevusega edasi ning vaatame, mida Jumal teeb!

Parim on veel ees!

Jakob