fbpx Noortetööst 3D koguduses | 3D kogudus

Noortetööst 3D koguduses

Kolmapäev, 2. märts 2016

3D koguduse visioon on alati olnud jõuda inimesteni, kes ei tunne Jeesust. See on põhjus, miks 10 noort ja pisut hullumeelset inimest otsutasid selle rajada. Samuti on see põhjus, miks 3D kogudus ei ole jäänud ainult Tartusse ja laienes 2014. aastal ka Tallinnasse, rajades siia campuse ja astudes seeläbi taas ühe suure sammu teadmatusse. Oleme esimene kogudus Eestis, kes on kasutanud sellist strateegiat. Eelmainitud visioon on ka põhjuseks, miks tahame täna jätkuvalt teha suuri ususamme ning võtta vastu uusi väljakutseid. Nendest uutest väljakutsetest - Lasnamäe campuse rajamine, uued campused Eesti linnades ning laste-ja noortetöö - jagas pastor Jakob ka eelmise aasta viimastel päevadel koguduse ühisel VIP-il Nelijärvel. Nii sel hetkel kui ka juba varem Jakobiga rääkides tundsin, et tahan olla kaasas antud väljakutsetega suuremalt.

Seetõttu olengi otsustanud pärast mõningast palve- ja otsinguperioodi võtta vastu väljakutse alustada tsentraalselt noortetöö rajamise juhtimist. See on minu ja ka minu naise Helini jaoks suur väljakutse, kuid näeme, kui vajalik ja oluline see on. Oleme tundnud viimase poole aasta jooksul erilist südamekutset ja vajadust tegeleda noorte inimestega ning jagada neile evangeeliumi nii sõnas kui teos. Võib-olla mõtled Sa, et 3D kogudus ongi nagu üks suur noortetöö ja mingis mõttes Sa ehk ei eksigi. Kuid kui vaadata pisut koguduse keskel ringi, siis suurem hulk meie aktiivseid liikmeid ja teenistustel käijaid on vanuses 17-26. Ja kuigi tegemist on noorte inimestega, oleks õigem öelda noored täiskasvanud, samas kui noored vanuses 12-16, kelle näol on tegemist ka juba järgmise põlvkonnaga, vajavad aga pisut teadlikumat lähenemist ja teisi keskkondi, mille kaudu saada osa koguduse kogukonnast kui ka kuulda elavat evangeeliumi Kristusest. Kui me ei tegutse täna, võime jõuda punkti, kus kaotame ühe generatsiooni, kuid oleme alati öelnud, et tahame olla terviklik kogudus, kes mitte ainult ei jõua enda generatsioonini, vaid ka eelolevani, sest vaid nii saame täita kogudusena seda missiooni, milleks Jeesus meid kutsunud on (Mt 28:18-20).

Minu enda tee koguduse keskel sai tegelikult ka 16-aastasena alguse just läbi noortetöö, mida paari aasta pärast ka ise juhtima asusin. Seda enam tunnen täna, et need kogemused ja teadmised, mis nende pea 3 aasta jooksul Kalju koguduse noortejuhina omandasin, on praegusel hetkel olulised ning mis oleks veel õigem kui kasutada neid just 3D koguduse noortetöö rajamises. Olen 3D koguduses olnud alati valmis tegema seda, kus saan olla oma andidega kõige paremini rakendatud ja kasutatud. Seetõttu olen kerinud nii kaableid, tassinud tehnikat, alustanud ja vastutanud Tartus kogu organiseeritud vabatahtlike töö eest (tol hetkel siis üheskoos nii produktsioon, tervitus kui ka järgmiste sammude tiim), olen juhtinud Järgmiste Sammude tööd ning juhtinud ka Tallinna campuse rajamist ja selle tiimi ülesehitamist. Olen veendunud, et Jumal on andnud need kogemused, et neid jätkuvalt kasutada, mitte öelda, et olen teinud piisavalt asju, nüüd on aeg puhata ja keskenduda oma karjäärile või perele. Kogudus on minu ja minu abikaasa elus igapäevane loomulik osa, mis võimendab meid elama Kristusele meelepärast elu, mitte ainult pühapäeviti, vaid kogu nädala kestel ja selle elu keskmes on ehitada üles Jumala kuningriiki siin maa peal. Seda muidugi läbi selle, et püüame teha oma parima, et jõuda parima sõnumiga inimesteni meie ümber, kelle elu Jeesus pole veel saanud muuta.

Aga tegelikult ei kirjuta ma seda kõik vaid seepärast, et lihtsalt jagada, mis minu ja Helini elus toimumas on, vaid et öelda – see on midagi, mis puudutab meid kõiki, see on kogu koguduse ususamm. Olen õppinud nende mitmete aastate jooksul, kui olen koguduses aktiivselt kaasa teeninud, et usk saab reaalsuseks vaid siis kui 1) usume 2) üheskoos tegutseme. Jeesus ei kutsunud vaid Peetrust üles ehitama Tema kogudust, vaid kõiki jüngreid. Veel enam, Ta kutsus ka neid, kes ei olnud Tema jüngrid olnudki – näiteks Paulus, Barnabas ja Timoteos. Ja täna on see kutse jätkuvalt avatud nii mulle kui ka sulle. Selleks, et 3D kogudus saaks alustada noortetööga, on vaja inimesi, kes on valmis pühenduma ja teenima noori ning panustama nendesse, selleks on vaja tiimi. Ja just see ongi esimene samm, millega tahan hakata tegelema. Seega kutsun ma Sind üles palvetama, milline on Sinu osa täna sellest väljakutsest. Ehk kutsub Jumal Sind Lasnamäe rajamisega kaasa, võib-olla noortetöösse panustama või ehk hoopis võtma üle kelleltki juhtimist või veelgi innukamalt tegema seda, mida Sa täna oled tegemas. Kui Sa aga oled veendunud, et Jumal on kutsunud sind kaasa noortetöösse või tahaksid sellest rohkem kuulda ja teada, siis võta ühendust minuga. Pakun sulle ka välja 2 aega kokkusaamiseks juba märtsikuus: Tartus 6. märts pärast teenistust ning Tallinnas 20. märts pärast teenistus. Olen veendunud, et parim on veel ees, aga vaid siis, kui ise usume, et Jumal saab teha veelgi suuremaid asju, kui Ta seni on teinud meie koguduse keskel!

Sven-Joonatan Siibak