fbpx Neli sündmust 2017 ja neli muutust 2018, mida oodata | 3D kogudus

Neli sündmust 2017 ja neli muutust 2018, mida oodata

Reede, 1. detsember 2017

Igal aastal detsembrikuus on mul tunne, et elutempole pannakse justkui eriline võimendi peale, mille tulemusena paljudel meist hakkab väga kiire. Mida kiiremini me aga liigume, seda suurem on oht jätta märkamata meid ümbritsevat ning jätta tegemata ettevalmistusi tulevaseks perioodiks. Just sellel põhjusel olengi pannud kirja neli sündmust 2017. aastal ja neli muutust 2018. aastal 3D koguduse elus, mida tasub oodata ning milleks valmistuda.

Neli sündmust 2017:

1. Detsembrikuu väljasõit Viljandis

Usun, et sellel sündmusel saab olema eriline mõju nii Viljandi kogukonna jaoks, kuid ka laiemalt terve 3D koguduse jaoks. Mäletan hästi, milline oli juulikuu Pärnu väljasõidu mõju meie kohaliku kogukonna jaoks. Usun, et see lükkab käima ühe laine, mis toob esile mitmeid elumuutuseid, kuid annab ka kinnitust, et me  areneme edasi kui 3D koguduse liikumine.

2. Detsembri Hõumid nii Jüris ja Tartus

On olnud meeletu rõõm näha, milliseid vilju oleme kogudusena võinud näha just viimaste kuude jooksul Hõumist – mitmed inimesed on jõudnud kogukonna keskele ning paar inimest on võtnud Jeesuse oma ellu vastu. Usun, et Hõum on midagi unikaalset Eesti kontekstis ning võime julgelt uskuda, et Jumal teeb veelgi enamat jõuluajal, kui ehk inimesed on keskmisest rohkem avatud ka usule!

3. Jõulutuur Tartus, Pärnus ja Tallinnas

Sellel aastal oleme esimest korda tegemas jõulutuuri, mis kolme päeva jooksul kolmes linnas saab olema hea evangeelne platvorm uute suhete loomiseks. Kui mõtlen tagasi eelmisele aastale, siis just jõuluteenistus oli mitmele esimeseks sammuks 3D koguduse keskele. Miks ei võiks see olla samamoodi ka sellel aastal?

4. Aastavahetus Kesk-Eestis

Ma ise ei oska ette kujutada tähendusrikkamat aastavahetust, kui näha meie lähedasi saamas ristitud. See on sümboolne hetk vana maha jätmise ning uude astumise vahel. Usun, et laiemalt saab see olema oluline sündmus nii uue aasta visiooni jagamise kui ka lihtsalt tähendusrikaste suhete ehitamise seisukohast.

Neli muutust 2018:

1. Vedur toob esile uusi juhte, kes rajavad uusi kogukondi

Usun siiralt, et eelmise aasta üks parimaid otsuseid koguduse juhtidena oli alustada Veduriga. Täna 24 õpilasest koosnev Veduri 1. lend mitte ainult ei lõpeta kooli, vaid usun, et sellest seltskonnast mitmed on juba suveks kogukonnajuhid. Isiklikult näen, et esimese viie kuu jooksul on väga reaalne rajada viis uut kogukonda, kelle haare jõuda uute inimesteni oleks veelgi laiem kui seni.

2. Kogukonnajuhtide varustamissüsteemi muutus ja võimestatus

Kui seni olen peamiselt kogukonnajuhte varustanud mina koguduse pastorina, siis uuest aastast ei taha me piirata oma juhtide võimestatust ühe inimese suutlikkusega. Selleks oleme välja töötanud uue süsteemi, mis põhineb võrgustikul, kus iga juht on mentoriks teise kogukonna juhitidele ning samas saab ka kellegi teise poolt mentor’datud. Pastorina fokusseerin ise uutesse juhtidesse panustamisse, paljunemishetkede ja suuremate probleemide juures olemisele.

3. Lastetöö algus hiljemalt aasta lõpuks

See saab olema ilmselt suurim muutus, millest kaua oleme rääkinud ning mida nüüd ka igaüks tajuma hakkab. Oleme lükanud lastetööd edasi nii kaugele kui võimalik, kuid tundub, et uuel aastal on selleks nii ressursse kui loodetavasti ka selget visiooni, kuidas uut põlvkonda Jeesuse suunas juhtida. Usun, et selle tulemusena jõuame me mitte ainult endast nooremateni, vaid ka meie ja nende laste vanemateni.

4. Muutused kalendris

Täpsemalt saab selle kohta lugeda juba hiljemalt uue aasta uudiskirjast, kuid suures plaanis jätkame sarnase süsteemiga nagu eelmine aasta, lisaks on siiski mõningad olulised erinevused. Nimelt pühapäevaste kogukondade osakaal suureneb kahe kolmandiku võrra. Ülejäänud üks kolmandik pühapäevadest moodustab kaheksa “traditsioonilist” väljasõitu ning üheksa eriüritust, mis toimuvad arvestuslikult mitte ainult kuu esimestel pühapäevadel, vaid selliselt, et iga suurema sündmuse vahele jääks vähemalt 2-3 nädalat kogukondi (mõne erandiga).

Seega on palju põnevat juhtumas! Hoidke silmad Jeesusel ning sellel, mida ta meie kaudu 3D koguduses tegemas on!

Jakob