fbpx Muutus, mis muudab maailma! | 3D kogudus

Muutus, mis muudab maailma!

Neljapäev, 5. veebruar 2015

Mõtle korraks inimestele, kes sind on elus kõige rohkem inspireerinud ja julgustanud – inimesed, kellega sa alati hea meelega aega koos veedaksid… Mis on kõikidel nendel inimestel ühist? Ma arvan, et kuigi sellele küsimusele võib erinevaid vastuseid anda, siis üks, mis on omane neile inimestele, on rõõm! Kõik tahavad ümbritseda ennast rõõmsate, mitte kurbade inimestega. Põhjus on lihtne – need, kellega me aega veedame, nende sarnaseks me muutume.
Ma usun, et kristlastena peaksime olema kõige rõõmsamad inimesed maailmas, sest meile on antud püsiv põhjus rõõmustada. Piibel ütleb Fl 4:4 – “Olge ikka rõõmsad Issandas! Taas ma ütlen: olge rõõmsad!” Kui meie rõõm peitub Issandas, siis on see püsiv ja katkematu.

Analüüsides oma elu, pean tunnistama, et tihti olen oma rõõmuallika asetanud püsimatule (enda saavutustele, teiste inimeste tegudele jne) ning selle tõttu ka minu rõõm on löönud kõikuma. Jumal on mind viimase kuu jooksul juhtinud selles osas meelt parandama ja õpetanud, kuidas oma rõõmu aluspõhjuseks uuesti Teda asetada. See protsess on olnud võrratu! Alles hiljuti mõistsin, kui oluline see on, et me Jumalas rõõmustaksime. Meile, kristlastele, on antud käsk kuulutada evangeeliumi üle kogu maailma. Vahel inimesed küsivad, mis on evangeelium? Kreeka keeles sõna “euangelion” koosneb kahest sõnast “eu” ehk “hea" ja “angelion” ehk “sõnum”. Seega on meie ülesanne kuulutada evangeeliumi ehk rõõmusõnumit. Kuidas küll saaksime seda teha ilma ise seda rõõmu välja näitamata? Ma tõsimeeli usun, et kui me suudame enda elus rõõmusõnumit tõeliselt välja elada, siis me ka näeme, kuidas Jumal muudab rohkemate inimeste elu, kui me ise oskame ettegi kujutada! Oleme rõõmsad Issandas!

Pastor J.