fbpx Muljeid naiste väljasõidust | 3D kogudus

Muljeid naiste väljasõidust

Laupäev, 2. veebruar 2019

20. jaanuaril toimusid 3D koguduses eraldi naiste ja meeste väljasõidud, kus käsitleti väga elulisi teemasid. Naiste väljasõit oli kindlasti väga õnnestunud üritus.

Kokkusaamine leidis aset Paides ning algas pilatese trenniga. Trenn oli väga mõnus ning kõigile jõukohane ja seda viis läbi MyFitness spordiklubi treener. Peale trenni oli aeg väikestes 5-liikmelistes laudkondades süüa ja jutustada. See oli kindlasti aeg, kus toimusid väga tähendusrikkad vestlused.

Põhiline osa oli siiski tunnistused, kõne ning ülistus. Esimesena jagas oma tunnistust Gertu, kes rääkis sellest, kuidas meie enesekindlus ei peaks olema meie kaitsekiht, vaid meie identiteet peaks tooma esile Püha Vaimu, kes elab meie südametes. See oli kindlasti paljudele väga kõnetav tunnistus. Gertu jagas ka oma ärevusest ning me saime kõik koos palvetada tema ja kõikide teiste inimeste eest, kes kannatavad ärevushäirete käes ning paluda neile vabanemist. Seejärel jagas oma tunnistust Marlen, kes juhtis tähelepanu olulisele teemale - Jumala armule. Ta küsis: “Kas arm on sinu elus vaid plaaster, mis katab kinni kõik sinu üleastumised ilma, et mõtleksid, kuidas oma elu igapäevaselt rohkem Jumalale elada?” Tunnistuses oli juttu sellest, kuidas Jumal õnnistab meid ning annab meile andeks viisil, mida me ei vääri, kuid samas et Jumal ei jää meile igasuguseid õnnistusi jagama, kui me ei ole Talle ustavad Tema poolt meile usaldatuga. See oli kindlasti väga karm, kuid vajalik ning üles äratav teema.

Viimaks pidas Hele-Maria suurepärase ja vaimuka, kuid väga hea mõttega kõne elust naisena. Ta tõi välja, kuidas elu naisena tundub tihti otsekui pusle kokkupanek, kust on üks tükk puudu - olgu selleks siis kaalulangetamine, abikaasa, mõni iseloomuomadus, sobiv eriala, laps või midagi muud - tundub, et kui saaks selle asja kätte, oleks kõik korras. Tegelikkuses on see tunne petlik ning väljakutse on hoopiski usaldada Jumalat nende “puuduolevate pusletükkide” asjus. Peale seda oli meil laudkondades grupiarutelu, kus saime jagada oma mõtteid ning vastata erinevatele küsimustele.

Arvan, et kokkuvõttes oli naiste väljasõit väga kvaliteetselt veedetud aeg ning sealt sai igaüks midagi kaasa võtta.

Dajaana