fbpx Meestekas - kus? Miks? Millal? | 3D kogudus

Meestekas - kus? Miks? Millal?

Kolmapäev, 2. märts 2016

5. veebruaril toimus Tallinnas Meestekas. Ürituse eesmärgiks oli 3D koguduse meestega olla osaduses: ülistada Jumalat, palvetada, tunnistada Temast, julgustada, murda leiba, et üheskoos järjest rohkem kasvada Kristuse sarnaseks meheks.

Idee, et selline üritus korraldada, tuli mulle üsna ootamatult. Tavaliselt veedan Jumalaga aega hommikuti. Enne Meesteka sündimist olin juba mõnda aega tundnud, kuidas Issand mind täidab ja varustab. Ühel hommikul, kui voodist tõusin, olin kuidagi väga põnevil ja kohe vilksas peas mõte: peaks meestele ühe ürituse korrdaldama. Tundsin, et see on jumalik mõte ja kohe helistasin Mihklile (Tallinna Campuse pastor), ta oli kohe nõus. Paari päeva pärast saimegi kokku, tegime plaanid – ja sündiski Meestekas.

Meestekal grillisime lumes, mõned ka toas elektripliidi ahjus; sõime ülimaitsvat toitu, mille koos valmistasime; laulsime ringis ülistuslaule; palvetasime koos ja ka väikestes gruppides; viis meest tunnistas, mis Jumal nende eludes teinud on, samuti tunnistasime üksteisele oma patud, et saaksime kõik osa leivamurdmisest; muidugi ei puudunud ka saun, mis pani õhtule meeldiva ning lõõgastava punkti.

Isiklikult pean ettevõtmise kulminatsiooniks just leivamurdmist. Kogu õhtu oli sellele justkui ettevalmistus. Koos meestegrupiga Issanda surma mälestada oli midagi võimast ja meeletult ühendavat. Ma ei tea, kuidas teistega, aga mina tundsin terve õhtu jooksul, et Jumal on tervet seda koosolemist õnnistamas – Tema ligiolu oli füüsiliselt ja ka vaimselt tuntav.

Siinkohal tänan kogu südamest Jumalat. Muidugi, suur tänu ka Hannes Helemaale, kelle kodus Meestekas toimus. Aitäh Mihkel, Sven-Joonatan, Jaanus ja Christopher. Muide, kevadel on tulemas uus Meestekas. Seekord laiendame haaret ja ühendame nii Tallinna kui ka Tartu 3D mehed. Olge lainel!

Õnnistusi,

Maario