fbpx Meeste väljasõidust | 3D kogudus

Meeste väljasõidust

Esmaspäev, 27. juuni 2016

Kui 26. juuni hommikul Tartus kogunesime, olid ootused algavale päevale keskpärased - jaanid olid peetud, esimesed päikesepõletused nahal ning 26-kraadine leitsak kainestas piisavalt, et mitte liiga suure tuhinaga autosse potsatada. Õnneks muutus kõik peale esimesi kilomeetreid - autodes käivitusid suvised playlistid, tekkisid vestlused ja konditsioneeridki said hoo sisse - ühine vahepeatus kehakinnitamiseks ei olnud enam kaugel.

Pärast mahedat ampsu ja mõningast pedaalitallamist saabusime sihtkohta - Ajamaja puhkemajja. Sinna pidid minema tüdrukud, aga meie aitasime teleka bussist välja sõita ja vaatasime ruumid meheliku pilguga üle. Kui näis, et neidudel kõik vajalik olemas, kogunesime autoparklas, keskpärased ootused asendusid kõrgetega ja viimaks ometi kergitas Jakob saladuskatet päevakava osas - meil oli 3 tundi aega matkamiseks ning pärast seda ootas 3 tundi parvsauna. Kõik lihtne ja konkreetne, nagu meile meestena meeldib.

Alustasime rännakut - kõik tahtsid kangesti pudeleid, rätikuid ja muud pakitut kaasa vedada, aga Jakob kinnitas, et neid ei lähe vaja - seda põhjusel, et matka ajal hoidsime fookuses Luuka evangeeliumi 4. peatükki, kus Jeesust kiusatakse kõrbes. Lühikestes pükstes läbi troopilise nõgesepadriku matkates tundsime end kiusatuna nagu Jeesus, kuigi janu ja nälg jõudsid meid vaevata 40 päeva asemel vaevalt paar tundi. Jõudsime järeldusele, et kuigi Jeesus ei võidelnud ilmselt sääskede ja nõgestega, tuli tal seista vastu suurematele katsumustele kui meil.

Tegime kokku 3 peatust, kus lugesime piiblit ning võitlesime ahvatlustega, mida Jakob meile illustratiivselt pakkus - Pepsi ja saiakese ning mitmesuguse eneseteostusvõimaluse (20 euro eest 2,5-minutilise rippumise ning ujumisväljakutse näol). Nagu ajastatult, algas poole matka keskel äikesevihm, valas nagu oavarrest ja ürgmehelikud instiktid said veel enam turgutatud - nüüdseks tundis viimanegi mees end sõjakangelasena ja Luuka evangeelium muutus järjest elulisemaks. Jõudsime saunaparvele - öösel varastatud mootor meid liiga palju ei morjendanud, väänasime särgid kuivaks, panime jalatsid sauna kuivama ja lõikasime lihad-arbuusid lahti.

Nagu matkalgi, leidus sobiv teema ja seltskond igaühele - räägiti brittidest ja EL-st, mormoonidest ja baptistidest, metal-muusikast ja mototehnikast - eelkõige aga Jeesusest ning sellest, mida ta meie eludes ja meie ümber teinud on ja teeb. Oli filosoofilisemaid arutelusid ja väga praktilisi lõppjäreldusi - pärast kolme tundi lahkusime leiliruumist, järvest ja saunaparvelt veel enam vennastunult kui sinna saabudes. Päev oli korda läinud, uued tutvused loodud, uued väljakutsed esitatud ja uued mõtted sooja pandud. Usun, et räägin kõigi eest, kui ütlen, et ootame väga järgmist meestekat!

Mathias