fbpx Marceli tunnistus | 3D kogudus

Marceli tunnistus

Teisipäev, 1. märts 2016

Mõni aasta tagasi asusin õppima metsamajandust. Õpingute käigus kujunes  kaks poolt: teadmiste omandamine ja nende praktikas rakendamine. Samuti on kaks peamist suunda ametite valimisel: on juhid ja on praktilise töö tegijad. Öeldakse, et inimesi on kahte tüüpi – on neid, kes on praktikas tugevad ja juhtimises nõrgad ning vastupidi. Hetkel sellele mõeldes ei vasta see minu jaoks enam tõele.

Mida aeg edasi, seda huvitavamaks õpingud muutusid ning üsna pea tundsin, et tahan ise mingisugust metsandus valdkonda juhtida. Ma ei osanud ettegi kujutada, mida tegelikult selline ’’helesinine unistus’’ tähendab, milliseid teadmisi vajan ning kui kerget/rasket vastutuse koormat kandma pean. Ma nii väga tahtsin midagi juhtida ja midagi suurt korda saata! Vahepeal  andsin alla ja ütlesin, et minust ei saa juhti, kuna ei oska üht, teist ja kolmandat valdkonda juhtimises.

Teisalt tundsin, et ei taha negatiivse emotsiooni tõttu alla anda. Sisendasin endale kolm aastat, et ei anna alla ning leian koos Jumalaga oma õnnistatud unistuste võimaluse. Võib tunduda, et kolm aastat on lühike aeg, kuid õpingutele tagasi mõeldes meenuvad emotsoonid, kerkivad esile mälestused ja leian end mõtlemas, kuidas aeg nii kiiresti möödub..

Kolm aastat hiljem läksin ühte metsandusega tegelevasse ettevõttesse praktikale. Mina tegin enda poolt kõik, et teha ülesandeid täieliku pühendumusega. Minu pingutusi märgati ning jäädi tulemustega rahule. Praktika lõppedes küsisin endale töökoha ettevõttesse. Peale mõningaid arutelusid ja mõttepause sain töökoha unistuste firmasse! Jumala plaan oli ja on võimas!

Olen väga õnnelik, et suutsin ja tahtsin hoida kinni Jumala imelisest plaanist! Tunnen, et Jumal kutsus mind juhtima. Kuid ennem katsus Ta mu sihikindluse läbi, olen mega tänulik, et ’’õppustel’’ oli raskemapoolne. Jumal juhtis mind imeliselt läbi nende uste, mis pidid minu arvates avanema juba aastate eest. Õnneks ainult isekateks arvamusteks need jäidki. Ainult Jumala plaan on terviklik ja lõpuni toimiv!

Ma olen siiralt õnnelik selle üle, et mul on võimalik Jumalat ja Tema plaani järgida! Jah, vahel tunnen, et koorem on raske. See tunne muutub hetkega rõõmuks, kui lähen põlvili ja palvetan Jumala ees, teen seda kogu südamest.

Marcel Lahe