fbpx Liisa tegemistest USAs | 3D kogudus

Liisa tegemistest USAs

Teisipäev, 4. november 2014

Armas 3D kogudus,

Mul on ääretult hea meel, et mul on võimalus teiega jagada, mis minu elus viimase paari kuu jooksul toimunud on.

Kes veel ei tea, siis ma kolisin augusti lõpus Ameerikasse, et aasta oma ülikooliteest siin veeta. See on juba kolmas või neljas sügis järjest, kui ma mingil põhjusel olen justkui uuesti alustama pidanud ning leidnud end olukorrast, kus ma pean end taaskord nii endale kui ka teistele tõestama. Jumal ei ole mul neil viimastel aastatel kuidagi oma mugavustsooni kinni jääda lubanud. Kui vanasti olid minu elu pidepunktiks kallid inimesed või mu kodu, siis sellest ajast peale, kui algas minu elu koos Jumalaga, mis oli veidi rohkem kui neli aastat tagasi, on tema minu elus ainsaks stabiilseks asjaks olnud.

Minu elu siin teisel pool maakera on kõike muud kui see, millega üks iseseisev Eesti tudeng harjunud on. Minu kool on minu kodu, kus ma veedan suurema osa oma ajast ja mis nõuab ka, et ma selle aja talle pühendaksin, ning kahjuks endale kogudust ma siin veel leidnud ei ole. Kuigi pikas perspektiivis ei ole selline elu jätkusuutlik, on Jumal saanud mulle siin palju asju õpetada ja ma olen näinud, kuidas mu usk on kasvanud teadmises, et see suhe on isiklik ja kui ma end sellele pühendan, jääb see püsima isegi siis, kui need inimesed, kes mul Jumalat leida aitasid, mu ümbert kaovad. Loomulikult ma igatsen, et mul oleks siin oma „kodu“, aga see, et ma seda veel leidnud pole, ei takista mul kohe praegu oma elu Jumalaga koos elada.

Üks kõige hirmutavamaid asju sellise keskkonnavahetuse juures on teadmine, et sa oled täiesti üksinda kohas, kus sa ei tunne kedagi, ja seda eriti minusuguse inimese jaoks, kes tihti pigem omaette hoiab. Üks asi, mida ma nende kahe kuu jooksul õppinud olen, on see, kuidas inimesi enda ümber armastada ja see on midagi sellist, mida ma usun, et me kõik, ükskõik, kus me oleme, õpime kogu oma elu jooksul. Jumal on mulle näidanud enda armastust ja seda, kui palju mul on teistele inimestele anda, ning täitnud ka minu elu armastavate inimestega. Nii on saanud nendest võõrastest inimestest minu ümber perekond ja minust loodetavasti keegi, kes saab enda ümber olevaid inimesi teenida.

Ma tahan lõpetuseks veel öelda, mul on hea meel näha, mida 3D Kogudus nii Tartus kui ka Tallinnas tegemas on ja teil on kõigil väga eriline koht minu palveis ja südames,

Liisa