fbpx Kuidas sündis jõuluteenistus 3Ds? | 3D kogudus

Kuidas sündis jõuluteenistus 3Ds?

Neljapäev, 5. jaanuar 2017

Mõte korraldada jõuluteenistus kinos ja 3D-formaadis tuli Jakobilt 2016. aasta alguses tollase teenistustiimi koosolekul. Idee oli atraktiivne ja loomulikult pakkus see kõigile elevust, aga ma olen kindel, et kõik ruumis viibinud inimesed (võib-olla peale Jakobi) pidasid seda ideed kas võimatuks või unustasid selle sama kiirelt kui see oli kostnud.

Millalgi kaheksa kuud hiljem, kui ma rääkisin Jakobiga, ütles ta taaskord, et me peaksime tegema jõuluteenistuse 3D-formaadis. Ja siis ei kõlanud see ainult ühe suvalise mõttena, vaid oli näha, et tal on tõsi taga. Ja mis kõige hullem - ta oli veendunud, et me saame tunnipikkuse 3D-filmi toodetud ilma professionaalse abita või ükskõik, millist tehnilist teenust sisse ostmata. Olgu, teeme ära.

Paar kuud hiljem koosnes minu netibrauseri ajalugu ja Google otsing ainult järgmistest märksõnadest: “what is 3D, how to make 3D-movie, 3D-kaamera hind, 3D-teleka hind, active/passive glasses, how to measure negative-positive parallax, DCP digital cinema package, kuidas teha 25fps AVCHD kausta 3D MTS failidest 24fps DCP fail, mille põhi oleks XMF video+audio; mis on elu mõte?” ja väga-väga palju muud arusaamatut. Ja see nimekiri oli ainult jäämäe tipp, ausalt ka.

Meediatiimiga flmitud materjalist jäi natukene materjali lõppversioonist välja, aga ma luban, et kunagi näeb kogudus kindlasti, kuidas me oktoobrikuises metsas sõelaga terve paki jahu maha raputasime, et “lumiseid” kaadreid filmida. Või seda, kuidas Kätrin metsas kepsutavat Marleni filmis. Või kuidas Lisete ja mina jookseme trummi lööva Hanna ümber, tossupulgad käes, ja kusagil kauguses kostab Kätrini meeleheitlik hüüe, et me ei tohi nõnda Hanna ümber joostes kaadrisse jääda. Rääkimata sellest, kuidas me ühel pimedal, külmal ja väga tuulisel õhtul pompsu-kombel Pikakari rannas lõket tegime ja peaaegu ära külmusime.

Aga lõpuks saime tehtud väga head videod ja siinkohal läheb minu suurim tänu Kätrinile, kes oli valmis niivõrd palju filmima ja veel enam monteerima nii päeva- kui ka öötundidel, ja ka väga viimastel hetkedel, kui ma andsin ajapuuduse tõttu talle reivivideo monteerida. Pole lihtne tundide kaupa ainult reivi kuulata ja sähvivat ekraani vahtida, aga Kätrin sai sellega hakkama ja ma olen tema kaasateenimise eest ülimalt tänulik! Aitäh!

Jutluse filmisime me sisse kaks korda ja selle heaks andis suure panuse Dave Rooso. Ta oli 3D-formaadis filmisest isiklikult väga põnevil ja oli selle nimel valmis sõitma lausa eraldi Kuressaarest Tallinnasse, et meid aidata. Aitäh sulle! Tehnikaga aitasid korduvalt ka Markus Mäemets ja Anete - aitäh!

Ülisuure panuse teenistuse jaoks andis ka Carlos ja tema juhitud bänd. Carlose nägemus teenistuse muusikalisest osast ja kogu lõplik teostus, seal hulgas kõik ülistuslaulud, countdown, reiv ja jutluse taustamuusika, oli minu arvates absoluutselt fantastiline! Aitäh sulle - ma usun, et Sinu ja bändi külvatud vilju näeb kogudus veel väga kaua aega!

Jõuluteenistuse abistava panuse eest läheb suur tänu ka Marlenile, meie kogukonna liikmetele ja teistele vabatahtlikele, kes olid valmis ürituse eel, ajal ja järel aitama kõige vajalikuga, et iga osaleja tunneks ennast jõuluteenistusel mugavalt. Nende abiga kaeti näiteks snäkilauad, juhatati inimesed mugavalt kinosaali ja koristati kinoruumid, aga veel enam olen ma tänulik nende kõigi toetuse eest läbi eestpalvete ning otsese ja katkematu julgustuse.

Ja meeletu tänu läheb ka Jakobile, kes võttis seda võimatuna tunduvat eesmärki tõsiselt ja nägi juba varajases staadiumis potentsiaali seal, kus mina seda isiklikult näha ei osanud. Sinu eestpalved, julgustus ja ratsionaalne mõtlemine olukordades, kus mina kaotasin pea või panin bloki ette, olid alati vajalikud ja abiks. Aitäh sulle!

Aga kõige suurem tänu ja põhjus, miks selline projekt sai üldse ellu viidud, on täielikult ja ainult Jumalas. Ma ei suuda sõnadega kirjeldada kui väga juhtis Jumal kogu seda protsessi ning kuidas Ta andis tarkust ja oskusi olukordades, mis näisid mulle täiesti võimatud. Ja kuidas reaalselt iga eestpalve mängis ülisuurt rolli minu jaoks Jumala tundmises, kuulmises ja usaldamises.

Ja lõppude lõpuks ei ole esmatähtis mitte kõigi mainitud inimeste panus teenistuse produktsiooni, vaid see, et kümned ja kümned ja kümned inimesed kuulsid jõuluteenistusel esmakordselt Jeesusest ja nad said kõnetatud. Selle projekti fookus ja eesmärk oli alati jõuda inimesteni, kes on kaugel Jeesusest, ning teie kõigi tunnistused oma sõpradest ja sõbrannadest, kes said jõuluteenistusel eriliselt puudutatud, kinnitavad täielikult Jumala tahte sündimist. Aitäh teile!

Krister Sepp