fbpx Kuidas me küll ära mahume? | 3D kogudus

Kuidas me küll ära mahume?

Reede, 30. november 2018

Kallis kogudus!

Nii mõnigi võib muiates meenutada neid aegu, kui läksid koguduse üritusele kuskil Kesk-Eesti rahvamajas ja võisid pea kõikide inimeste nimed saalis ära nimetada. Vähemalt enamikku tundsid ju ikka. Tänaseks on need ajad möödas.

Avatud perekond pole lihtsalt üks ilus mõte meie koguduse jaoks, vaid see ongi meie identiteet, mis on kandmas ajas üha enam silmaga nähtavat mõõdet. Varem tahtsin isiklikult kõiki, vähemalt nimepidi, oma koguduses teada. Veel kevadel nägin tõsist vaeva ja kasutasin üritustel oma aega selleks, et võimalikult paljudega tutvuda, aga mida rohkem ma uute inimestega tutvusin, seda rohkem justkui tekkis ruumis uusi nägusid juurde. Mingil hetkel mõistsin, et see on vist lootusetu ja tegelikult ongi. Sain aru, et ükskõik, kui suur suhtleja ma olen, siis suhetes peaks valitsema ikkagi kvaliteet üle kvantiteedi.

Meie kogudus kasvab, areneb ja muutub vastavalt sellele, kuidas Jumal seda juhib. 2019. aasta toob ka meie koguduse ürituste kavas kaasa mõningaid muudatusi. Senised väljasõidud, kus terve kogudus üle Eesti kokku tuleb, muutuvad harvemaks. Ühised kokkusaamised, kus terve 3D kogudus kõikidest asupaikadest on koos, ei muutu kuidagi vähem tähtsateks, aga Jumalal on uuel aastal erilised plaanid lokaalsete üritustega. Koos aastavahetusega on kokku neli üritust, kus Põhja-Eesti kogukonnad saavad kokku Tallinnas ning Lõuna- ja Lääne-Eesti kogukonnad Tartus.

Ma usun, et lokaalsete ürituste puhul ei peaks me mõtlema sellele, millised on miinused või millest me ilma jääme, vaid keskenduma sellele, kuidas Jumal just neid üritusi kasutada saab. Ma usun, et on palju neid inimesi, eriti mitte-kristlasi, keda esimest korda kogudusse kutsuda on lihtsam oma linna või lähemal asuva linna üritusele mõneks tunniks kui kogu päevaks Kesk-Eestisse. Ma usun, et lokaalsetel üritustel saame rõhutada veel enam suhete kvaliteedile, märgata uusi inimesi ja nendega tutvuda. Ma usun, et ükskõik, mida mina kirjutan, on Jumalal hoopis sada muud mõtet, miks meil tasub nendest üritustustest ja lokaalsemaks muutumisest põnevil olla.

Kutsun Sind üles palvetama, et 2019. aastal toimuvad üritused, olgu need tsentraalsed või lokaalsed, võiksid kanda palju vilja!

“Aga tänu olgu Jumalale, kes meid Jeesuses Kristuses viib igal pool võidukäigus kaasa ja teeb kõigis paigus meie kaudu avalikuks oma tunnetuse lõhna.” (2Kr 2:14)

Valtrik Pihl (programmitiimi juht)