fbpx Kuidas leida tõelist lähedust oma suhtesse? | 3D kogudus

Kuidas leida tõelist lähedust oma suhtesse?

Teisipäev, 28. jaanuar 2020

Paljud inimesed lihtsalt “libisevad” suhtesse, kui kohtavad kedagi atraktiivset. Selline suhe võib mõnda aega toimida, kuid selle nimel, et tõelist lähedust leida, tuleb pingutada. Oluline asi, millest tihtipeale mööda vaadatakse, on vaimulik lähedus.

Peep Saar kirjutab enda koostatud materjalis “Valmistudes abieluks” nii: “Eduka ja õnneliku abielu üks eeldustest on samasugune arusaam vaimsetest asjadest. Kuna vaimulikud teemad jooksevad inimese südames kõige sügavamal tasandil, siis saab vaimulik lähedus tuua kaasa kõige sügavama lähedustasandi abielus. Samas on vaimulik lähedus valdkond, mis saab suhtes kõige väiksema tähelepanu osaliseks.

Vaimulik lähedus on olulisem kui enamus meist arvab. Kui partneritel on erinev arusaam vaimsetest asjadest, siis see lisab suhtesse palju pingeid. Mõnikord asetame oma partnerile koormad, mida vaid Jumal suudab kanda. Me ootame, et tema teeks meid õnnelikuks, pakuks tähendust, turvalisust, eesmärki. Mitte ükski inimene ei suuda seda lõpuni pakkuda.”

Küsimused paaridele

Teineteise tundma õppimiseks vaimsetel teemadel arutage koos kaaslasega:

Kuidas Sa kirjeldaksid oma vaimulikku üleskasvamist?
Kuidas Sa kirjeldaksid oma arusaama Jumalast? Oma suhet Jumalaga?
Milline roll on Jumalal teie suhtes praegusel hetkel?

Väljakutse “Palvetav perekond”

Nendel abielupaaridel, kes regulaarselt koos palvetavad, on lahutustõenäosus alla 1%![1] “Palve on lihtsalt aja võtmine, et Jumalaga rääkida. Seda ei pea tegema kõva häälega. Võib lihtsalt hoida üksteise käest kinni ning vaikselt omaette palvetada. Seda tehes te väljendate oma soovi, et Jumalal oleks nii teie ühises kui individuaalses elus oma kindel tsentraalne roll.”

1. Kas oled valmis oma kaaslasega koos palvetama?

2. Kas oled valmis võtma 20 minutit nädalas, et oma kaaslasega rääkida vaimulikel teemadel?

“Alustage 20 minutist. Seda aega võib alati pikendada, kui sellest jääb väheseks. Jagage seda, mida te olete õppinud viimase nädala jooksul Jumala kohta. Lugege koos Piiblit või mõnda muud vaimulikku raamatut.“

Allikas: Peep Saar “Valmistudes abieluks”

[1] Shaunti Feldhahn “The Good News About Marriage”

Loe lisaks: Küsimused paaridele

Vaata ja kuula ka 3D suhteseeriaid!