fbpx Kuhu ja kuidas edasi? | 3D kogudus

Kuhu ja kuidas edasi?

Teisipäev, 1. detsember 2015

Kaks nädalat tagasi käisin ma “Maarjamaa – ajaloo teadmusega eilsest homsesse” konverentsil. Seal tutvustati Saar Polli uuringufirma poolt sellel kevadel läbi viidud uuringut “Usust, elust ja usuelust 2015”.

Need statistilised tulemused panid mind väga palju mõtlema, kuhu meie riik teel on. Ka mu isa ütles, et teda panid mõtlema kolm nulli, mis sellest uuringust välja tulid. Tulemused näitasid selgelt, et 15-29-aastaste noorte hulgas viimase kahe aasta jooksul on 0% inimesi usule tulnud, 0% ütleb, et kirik käib ajaga kaasas ning 0% ütlesid, et kiriku sõnum on nende generatsiooni kõnetav.

Need on üsna kohutavad numbrid. Kuigi õnneks on seal väike statistiline kõrvalekalde viga, siis isegi parimal juhul on see protsent alla 0,1%. See, mis me täna 3D kogudusega teeme – tahame jõuda noore vanusegrupini – on oluline mitte ainult mõne kogukonna jaoks, vaid lõpuks ka terve rahvuse usulise püsimajäämise suhtes.

Kuidas aga neid nulle ümber pöörata? On neli suurt ja selget suunda või sammu, mida me 3D kogususega teha saame, et sõnum Jeesusest Eestimaal jõuaks veel enam edasi. Selleks on: rajada uusi kogudusi või campuseid, alustada lastetööga, alustada noortetööga, jõuda ühiskonnani läbi selle vajaduste, et neid teenida. Kuidas täpselt edasi, seda peab ütlema Jumal ning loodan, et saame VIPil koos selle üle arutleda ja mõelda. Usun, et see väljasõit saab olema olulise tähtsusega mitte ainult meie perekondliku ühtsustunde loomiseks ja hoidmiseks, vaid ka Jumalalt vastuste otsimiseks 3D koguduse tulevikku puudutavate otsuste jaoks. Loodan, et oled kohal!

Jakob