fbpx Kogukonna juhtide väljasõidust | 3D kogudus

Kogukonna juhtide väljasõidust

Laupäev, 31. märts 2018

Silmad lahti, on aeg! Tuulutasin suuõõnsust haigutusega ja ajasin algavaks päevaks kargu alla. Umbes kolme tunni pärast pidin Mart Noole juures olema, sest kätte oli jõudnud kaua oodatud laupäev, kuupäevaga 17. märts. Üldjuhul mul pole hommiku hämaras, umbes kella 13 paiku, Mardi juurde asja, aga seekord oli natuke teistsugune päev.

Juba Mardi autosse istudes kujutasin ette, kuidas ma olen mullivannis ligunemas, vahest on isegi mõni asjalik vestlus seal... Igatahes teadsin, et kell 15:00 näen ma koguduse juhte ja potentsiaalseid juhte Pärnus Viiking Spa's algaval 3D juhtide kokkutulekul.

Pärnus autost välja astudes tervitas meid krõbe talvekülm, see oli suvepealinna kohta veidi üllatav, kuid 20 meetrit kõndimist parkimiskohast spaani ilmselt ära ei võta, kuigi näpistas küll. Lõpuks olime jõudnud kauaoodatud juhtide koosolemisele spaas, peaaegu kõik olid kohal, ilmselt arvamas sama asja, et sellist aega võiks veelgi olla.

Nagu kord ja kohus, esimesed mõned tunnid veetsime koos ülistades lauluga Jumalat, ning Jakobi kõnet kuulates: muuseas pange tähele, kui kogudus veel kasvama hakkab, sest rõhk oli evangeelsusel.

Samuti võtsime eraldi aja Jakobi armastamiseks, nimelt kui te veel ei teadnud, siis kogusime eelnevalt kokku raha, et soetada meie armastatud pastorile uus arvuti. Ühtne kogudus on ühtsel meelel ning selles teos olid vist pea kõik kohalolnud osalised. Jakob ilmselt kannab põhjusega seda särki "ma ❤ oma kogudust", õige kah.

Kui nüüd vaba aeg kätte jõudis ja juhtidel kõhud täis, saime liguneda mõnusalt pea järgmised kolm tundi. Spaa iseenesest oli täitsa tore, seal oli vist kõike, mida oodata spaast, alates kõikidest saunadest, mullivannidest lõpetades laste basseiniga, kus oli väga meeldivalt soe vesi! Hea, et seal leidus rohkem vanemaid kui lapsi.

Õhtul saime nõu ja tarkust ning küsida küsimusi paneeldiskussiooni käigus. Diskussioon oli kogukonna juhtimise võtmes: võidud ja raskused, kõik see hea, laulsime ka natuke.

Siis, kui pime puudutas aknaklaasi ja kõikjal juba tuled kustus, jäid siiski veel need, kel miski südamel, või need, kes lauamängu melu eelistasid natukese kauemaks üles, ausalt mitte kauaks!

Jargmisel hommikul tervitas meid rõõmus Pärnu päike ning mõnus hommikusöök. Hea oli näha nii paljusid hästi maganud 3D juhte. Tundus, et kõik olid väga rahul. Noh... võib-olla kõik polnud päris rahul siis, kui teada said, et spaa avatakse alles kell 10, mil hakkas ka meie viimane osadusaeg. See oli seda väärt igatahes!

Kõik tulid kokku ja palvetasid kõigi eest. See oli väga ilus vaadata, sest kohe oli tunda, et selles koguduses on ühte hoidmine ja kõikide kogukondade eest saime palvetada ja neid õnnistada.

Kui osadus oli lõppenud, siis sai veel haarata kinni võimalusest edasi olla spaas mõni üksik tund, sest aega veel veidi oli. Mul õnnestus olla üks nende seast, sest kui võimalik, miks mitte olla koos ja veel enam mullivannis, eks? Ja noh natuke sellepärast ka, et ma ise ei ole veel autojuht.

Lõppsõnaks tahaksin öelda, et teie juhid armastavad teid kõiges nii hästi, kui oskavad ja seda kinnitab kindlasti see koguduse juhtide kokkusaamine. Iga kord kui me näeme jälle üksteist, kus iganes me kohtume, ühendab tegelikult ainult üks asi – Jeesus. Tema päästetöö ja armuand on nähtav meie juhtide püüdlustes armastada samaväärselt nagu Temagi.

Kevin