fbpx Kogukondadega lapsi teenimas | 3D kogudus

Kogukondadega lapsi teenimas

Esmaspäev, 1. august 2016

Kes neist kangelastest suudaks maailma kurjuse käest päästa: kas Batman, Pipi Pikksukk, lumekuninganna Elsa või hoopis James Bond? EEKBK Liidu (http://www.ekklesia.ee) Suvefestivali lasteprogrammis otsiti lastega koos vastust just sellele samale küsimusele ja kaasa teenisid ka kaks 3D Tallinna kogukonda.

Ühe pühapäeva hommikul avanes kahel 3D kogukonnal võimalus kaasa teenida EEKBK Liidu Suvefestivali lasteprogrammis. Tänavuse lasteprogrammi teema oli „Superkangelased“ ja sellest võttis osa üle 30 lapse. Läbi erinevate võistluste ja tegevuste nägid lapsed, et maailma ei suuda kurjuse käest päästa ei Batman, Pipi Pikksukk, lumekuninganna Elsa ega ka James Bond. Ainus, kes suudab kurjusele tegelikult vastu seista ja kes on lastele tõeline superkangelane, on Jeesus.

Kogukonnad aitasid kaasa viimase päeva tegevustega ja olid eelkõige suurteks sõpradeks väiksematele. Koos lauldi, tantsiti ja mängiti ning kõige lõpus meisterdati vahvaid ehteid ja meeneid nii tüdrukutele kui ka poistele, mis oli aga mõnele meievanusele isegi kaasahaaravam kui väikestele lastele.

Lasteprogrammi põhifookuses oli siiski laste vaimulik areng, mida toetas väga hästi kolme tegevusrikast päeva läbinud superkangelaste teema. Vaimuliku osa võttis hästi kokku Sven-Joonatan Siibak, kes rääkis lastega kaasahaaravalt sellest, kuidas tema noores eas Jeesusega tutvus ja oma ellu vastu võttis. Selle lõpus palus ta lastel silmad sulgeda ja tõsta käsi nendel, kes soovivad oma elu jätkata koos Jeesusega.

Järgnev pilt oli südantsoojendav ja hämmastav, sest oma käe tõstis ligi kümme väikest last, kes julgemalt, kes arglikumalt justkui salaja põske silitades. Täpset arvu ma kahjuks ei tea, sest selline vaatepilt oli lihtsalt hämmastav ja me kõik püüdsime väikeseid tõstetud käsi kiirelt meelde jätta. Seejärel kutsusime soovi avaldanud lapsed ükshaaval enda juurde palvetama ja nõnda saigi päästetud üle viie väikese sõbra!

Laste nimel teenimine oli tõeliselt hea kogemus mõlema kogukonna liikmetele ning ma olen isiklikult väga tänulik võimaluse eest veeta lastega toredat aega, olles samas neile vanemaks vaimulikuks toetajaks. Usun, et Jumalal on meie väikestele sõpradele varuks suured ja rõõmsad plaanid!

Krister

Foto: Päivi Palts http://paiviphotos.blogspot.com.ee/2016/07/ekbkl-suvepaevad-viimsis.html