fbpx Kogukondadega Kutse Koolis | 3D kogudus

Kogukondadega Kutse Koolis

Laupäev, 1. oktoober 2016

Hei! 23.-24. septembril alustas Nuutsakul oma kolmandat hooaega Kutse Kool, millest võtsid osa ka Sven-Joonatani & Helini ning Kristeri & Marleni kogukondade inimesed. Kui Sa ei tea, mis on Kutse Kool, siis see on EKB Liidu korraldatav piiblikool, mis kestab ühe õppeaasta. Seal õpivad mitmed meeskonnad erinevatest kogudustest üle Eesti sooviga kasvada Jumalale lähemale ja leida enda kutsumust jumalariigitöös.

Esimene kord oli teemaks „Kuningas ja kuningriik.“ Reede õhtu algas ühise õhtusöögiga ja jätkus ülistuse ja palvega. Erki Tamm juhtis meid palvesse ja kutsus üles palvetama meie riigi ja rahva pärast. Vaimulik osa jätkus Meego Remmeli mõtetega sellest, kuidas me oleme Jumala taevase kuningriigi kodanikud ning et meid on kutsutud olema saadikud, kes esindavad Tema kuningriiki igapäevaselt kohtades, kus me liigume, õpime, töötame. Üheskoos grupiga saime arutada selle üle, kuidas kogudus, kuhu kuulume, elab välja ja esindab Jumala kuningriiki ning kuidas selle riigi uksi maa peal avada inimestele, kes soovivad ka Jumala taevariigi kodanikeks saada. Samuti saime tuttavamaks teiste gruppidega, palvetasime üksteise eest ja jagasime oma ootusi õppeaastaks. Õhtu jooksul avanes võimalus vestelda mitmete vanade ja uute sõpradega, käia saunas ja olla osaduses.

Järgmine päev algas varakult Matthew Edminsteri sisuka ja silmaringi avardava loenguga taevariigi tähendusest (kus see asub, millal see ilmub, milline on koguduse ja kuningriigi missioon ja kuidas seda täita jpm). Loengule järgnes Meego Remmeli, Kaarel Väljamäe ja Matthew Edminsteri avatud diskussioon teema üle, millest õpilased otsekui ahmisid tarkuseid, mida igapäevaelus kristlasena rakendada. Pärast lõunasööki sai oma tiimiga sügisese Nuutsaku ümbrusesse jalutama minna, mis oli väga värskendav pärast pikki sessioone. Õhtuse jutluse pidas European Baptist Federation-i asepresident Jenni Entrican.

Lisaks teoreetilisele osale tegime oma grupiga algust ka projektiga, mis meil kooli raames läbi tuleb viia. Oleme kogukondades näinud, kuidas Jumal on kutsunud meid minema järgi neile noortele, kes on kaugel Jeesusest. Eriti põlevad me südamed Tallinna lähedal asuva Jüri aleviku noortele, kelle seas on meil mitmeid kontakte. Jumal on viimase mõne kuu jooksul nende hulgas imelist tööd teinud. Igatseme, et sealsed noored, kes otsivad Jumalat, võiksid reaalselt Jumalaga kohtuda ja võtta Ta enda ellu vastu. Selleks plaanime Jüri noortele pakkuda võimalusi ürituste näol, kus saaksime elada välja seda, mida Jeesus on meie eludes teinud. Me ei tea veel täpselt, kuidas praktiliselt antud projekt käivitub, sest mitmed praktilised asjad vajavad lahendamist, kuid usume, et Jumalal on oma plaan ja me igatseme Tema abiga seda täide viia, et Jüri noorte elud võiksid täielikult muutuda!

Esimene Kutse Kooli nädalavahetus oli väga ülesehitav ja õpetav kõigi jaoks. Saime üksteise eest palvetada, olla osaduses läbi Piibli lugemise ja vaimulike vestluste ning igatseda suuremat enda ja koguduse elu jaoks. Usume, et midagi väga erilist ja võimast on Jumal tegemas läbi meie ja meie koguduse! Olgem palves, et Tema plaan võiks täituda!

Lisete ja Josua Lige