fbpx Kes sassi ajab ning kes korda teeb? | 3D kogudus

Kes sassi ajab ning kes korda teeb?

Neljapäev, 4. jaanuar 2018

Olen tihti hämmastusega vaadanud, et iga kord, kui me Maaliga kodu ära koristame, tuleb keegi ja ajab kõik jälle kiiresti segamini. Riided jäävad tuppa vedelema, prügikast ujutab üle, mustad nõud ja muud asjad kuhjuvad. Ma ei tea, kes see keegi on, aga kui olen proovinud seda segadustetegijast paharetti tuvastada ning kätte saada, siis iga kord on see kulmineerinud siiski peeglisse vaatamisega.

Fakt on see, et isegi kui me enda elus pidevaid restarte teeme, olgu aastanumbri vahetusega või uute lubadustega, siis kukume tihti ikkagi samadesse aukudesse. Meie patune loomus peegeldab meie erakordselt edukat oskust oma elus süstemaatiliselt korralagedust luua. Võib-olla oled Sa juba täna ebaõnnestunud oma uusaasta igatsustes ning teatud mõttes lootusetu tuleviku osas. Kas mingi muutus on üldse võimalik?

Eksima jääme me alati, kuid meie fookus võib muutuda iseendi vigadelt Kristuse veatusele. Selle asemel, et 2018. aastal kurvastada selle üle, kui tihti Sina eksid, ole parem tänulik, mõeldes sellele, kui tihti Jumal Sulle Su eksimused andestab. See on puhas arm, mis ei tulene meie tegudest või tegemata jätmistest, vaid sellest, mida Jeesus juba on teinud ning igal päeval teeb. Sina oled see, kes ajab sassi, Kristus on see, kes teeb korda. Olgu siis uuel aastal Sinu elus rohkem Jeesust kui Sind!

Parimaga

Jakob