Kui mõned nädalad tagasi 3D koguduse kogukonnajuhtide kokkusaamiseks ettevalmistusi tegin, siis avastasin teatud määral endalegi üllatuseks, et viimase aasta jooksul on meie koguduse elus regulaarselt osalevate inimeste arv kasvanud 43% ehk keskmise 100 inimese pealt 143. Õnneks ei väljendu see kasv ainult inimeste hulgas, vaid ka juhtide ning kogukondade kvaliteedis. Samas ütleks, et kui ühest küljest teeb see kasv tänulikuks ja alandlikuks, siis teisalt toob see kaasa uued väljakutsed.
On selge, et iga muutus ei too kaasa kasvu, küll aga toob iga kasv kaasa muutuse. 3D koguduse kontekstis võib see tähendada seda, et kui me ühel hetkel plaksutame tähistamaks uue usukaaslase peale, siis järgmisel hetkel nende samade kätega lehvitame oma senistele kogukonnakaaslastele, kes lähevad uut kogukonda rajama. See kombineeribki kasvu võlud ja valud ning meelde tasub jätta, et iga hetk, kus me kogudusena kasvu taotleme, siis samaaegselt taotleme me ka muutuseid. Pidev elumuutus on ilus osa meie identiteedist ja on enamat kui ainult kvantiteedi suurenemine - see on elu tunnus. Tervislik kasv tuleb aga esile ainult siis, kui see toimub igal tasandil korraga ja proportsionaalselt (paljundades uusi juhte, kogukondi, lokaalset vastutust, rahalist panustamist jne).
Lõpuks mõjub kergendusena see, et kasvu ei saa me ise inimlikult tekitada, kuid saame selleks valmistuda. Kui siis Jumal ühel hetkel oma õnnistusekraanid lahti päästab - nagu ta seda hiljuti on teinud! - siis oleme tänus ja rõõmus valmis olema ustavad sellega, mis ta meie kätte annab. Siit aga küsimus igaühele: kuidas valmistume kasvuks algava novembrikuu jooksul? Kas on midagi ekstra, mida Jumal tahab, et Sa teeksid või millegi tegemisest loobuksid? Usun, et meil igaühel on väga oluline roll selles, et Jumala kogudus võiks laieneda ning seepärast julgustan meid tähelepanelikult Püha Vaimu häält kuulama. Seniks aga näeme peagi juba paarisaja teise sõbraga suhete väljasõidul!
Rõõmuga,
Jakob