fbpx Jumal avab uued uksed | 3D kogudus

Jumal avab uued uksed

Kolmapäev, 29. juuni 2016

3D koguduses on viimaste kuudega mitmeid muutusi toimunud, millest mõningaid seni alles seedime. Üks on aga selge — regulaarsete programmiliste ürituste asendamine kogukondlike kokkusaamistega ja neid toetavata üritustega, on andnud võimaluste kogudusel jõuda inimesteni, kelleni muidu kristlik sõnum ei kostuks. See on olnud nii igas kogukonnas ning olen seda ka päris isiklikul tasandil tundnud. Kui me Maaliga juuni lõpus Tallinna kolisime ning nüüd ka oma esimese kogukondliku kokkusaamise korraldasime, siis teadsime vaid seda, et kindlalt on meie kogukonnaga kaasas Carlos. Ometi juba esimesel kokkusaamisel nägime head vilja, kui kohale tuli lausa 8 inimest, kellest pooled olid usukauged. Tunnen tänulikkust, et Jumal on avanud ühe uue ukse ning palvetan, et selle kaudu evangeelium leviks!

Selle kõige juures usun aga ise, et kadunud ei ole ka niiöelda “suur kogudus”. Juuni lõpus toimunud meeste ja naiste väljasõidust osavõtjad said kindlasti seda kogeda ning ootan põnevusega juba varsti toimuvaid kokkusaamisi: teenistus 3. juulil, VIP väljasõit 17. juulil ja loomulikult 14.-17. augustil Võimaluste Festival, mis toovad koguduse taaskord tervikuna kokku. Samas olen ise tundnud, et uue mudeli tekkimisega on ka minul pastorina uued võimalused ja väljakutsed oma aega kasutada. Olen palvetanud pikemalt, kuidas kõige paremini oma aega uue mudeliga kasutada ning eriti seda, mis regulaarsete jutluste puudumisega mulle tekib. Olen tundnud, et parim, mis hetkel saaksin teha on luua videoblogi, kuhu teen 2-10 minutilisi mõtteid aktuaalsetel teemadel ning vastuseid inimeste küsimustele (võid ka enda omad saata - jakobremmel@gmail.com). Tunnen, et sellel oleks lisandväärtust nii meie koguduse kui ka ehk laiemalt Eesti mõistes, kus pole üleliia palju “hääletorusid”, mis räägiksid video vahendusel elulisi asju Piibli perspektiiviga.

Tervikuna aga usun, et parim on ees, 3D kogudus! Olgem rõõmsad!

Jakob