fbpx Juhtideks kujunemisest | 3D kogudus

Juhtideks kujunemisest

Esmaspäev, 1. mai 2017

3D kogudus on avatud perekond, kes järgneb Jeesusele, armastades Jumalat, kogudust ja inimesi kaugel Jeesusest. Nii nagu igas perekonnas on inimesi eri vanusest, siis nõnda on ka meie koguduses. Kui bioloogilises mõttes vananeme me kõik loomulikult ja sarnasel kiirusel ilma “midagi ise tegemata”, siis vaimulikus sfääris see nii ei ole. Meie küpsus ja täiskasvanulikkus sõltub väga palju meie enda igatsusest ja valmisolekust kasvada nii Jeesuse kui ka teiste kaaskristlaste juhtimisel.

Jumala igatsus ja koguduse siht on see, et kõik usklikud kasvaksid vaimulikult küpseteks kristlasteks (loe Ef 4:13-16). See on keeruline, kuid samas oluline väljakutse, sest sellest sõltub ka see, kuidas me jõuame uute inimesteni. Perekond (kogukond), kus on ainult ühed vanemad, saab ja suudab kasvada ainult teatud piirini, kuid kui “vaimulikest beebidest” saavad täiskasvanud, kes loovad oma perekondi, saab ühest perekonnast hoopis suguvõsa (kogudus).

Hiljuti olime koos 3D koguduse kogukonnajuhtidega ja see oli suurepärane aeg. Olen tänulik Jumalale, et meil on nii palju vaimulikult küpseid juhte, kuid mis tegi selle kokkusaamise veelgi erilisemaks oli see, et kohal olid ka need, kes on “tulevased lapsevanemad” ehk potentisaalsed juhid. Olen uhke iga ühe nende üle ning kuidas nad vaimulikult arenevad on eeskujuks kõigile. Eriti tooksin isiklikul tasandil välja selle, kuidas Erki ja Anete on viimase poole aasta jooksul kasvanud ning võtmas üle kogukonna juhtimise, kui mina ja Maali-Liina Pärnusse läheme. Ma usun, et see on väärt eeskuju kõigile.

Samas usun, et inimeste püsiva usule tulemise valguses vajame veel midagi enamat kui lihtsat “perekonnasisest paljunemist”. Oleme rääkinud juhatuses vajadusest luua “juhtide mikrolaineahi”, kus potentsiaalsed ja näljased juhid võiskid kasvada veelgi kiiremini ning tugevamaks. Selleks loome me alatest sügisest potentisaalsetele juhtidele suunatud juhtide kooli/akadeemia, mille kohta rohkem infot on juba lähiajal tulemas. Loodan, et oled selle suhtes põnevil ja palves ning võib-olla juhib ka Jumal just sind sinna, et sinu täielik potentisaal võiks rakenduda.

Parim on veel ees!

Jakob