fbpx Joel Markus Antson: koguduse visioon võib toimida iga päev! | 3D kogudus

Joel Markus Antson: koguduse visioon võib toimida iga päev!

Kolmapäev, 30. september 2015

Hei, tahaksin jagada teiega tunnistust, mis läheb hästi kokku visiooniga, mille Jumal on meie kogudusele andnud ja mida Jakob jagas kuu alguses!

Nimelt pidasime vennaga Tartus soolaleivapidu, kus oli peamiseks seltskonnaks Jumalast kaugel olevad inimesed, lisaks minule oli seal vaid üks kristlane. Sellest olenemata oli huvitaval kombel õhtu peamiseks teemaks meie usk, sest inimesed olid tõepoolest ülihuvitatud ja saime mitmed iganenud stereotüüpe ümber lükata. Tõepoolest oli vinge ja enda jaokski usuliselt kasvatav kogemus!

Muidugi oli vestlus nii mõnegi inimesega väga proovilepanev, sest seal oli ka üsna materialistlike vaadetega loodusteadlasi (kelle eeldus arutelule oli see, et Jumalat polegi olemas ja Teda pole ka meile vaja). Aga ma arvan, et see oli just täiega arendav ja pani tõepoolest mõtlema, kuidas võimalikult lihtsalt sõnastada evangeeliumi tuuma, mis pole üldse nii kerge kui esmapilgul paistab. Lisaks pani see mind ka mu enda jaoks sügavamalt mõistma, miks usun seda, mida ma usun.

Lisaks sellele kogemusele olen märganud praegu nii palju noori inimesi enda ümber, kes täiega huvituvad usust, kui neile sellest rääkinud olen, kes küsivad nii palju küsimusi ja tõepoolest janunevad millegi sügavama järele! Kuigi väliselt vaadates oleks lihtne näha nende vigu, siis arvan, et Jumal tahab, et vaataksime välisest mööda (isegi kui tegu on inimestega, keda tundub olevat raske armastada) ja näeksime nende inimeste südameid! Sest meie ümber on nii palju inimesi, kes otsivad südames midagi suuremat ja tähendusrikkamat kui ainult seda, mida maine saab pakkuda!

Usun, et Jumal tahab meile öelda just seda, et otsivaid inimesi on meie ümber palju rohkem kui oskame arvata ja Ta soovib innustada meid rohkem märkama ning nendega oma kogemusi jagama. Seepärast tahaksin ma meid kõiki julgustada, et elaksime välja seda visiooni ja oleksime avatumad oma usu jagamisega! Samas, et teha seda ka taktitunde ja alandlikkusega, et kedagi liigse pealetükkivusega ära ei ehmataks. Ja isegi kui meid on praegu vähe otsivate inimeste seas, siis on Jeesus alati meiega, meid kinnitamas ja õpetamas, mida öelda! Ma olen kindel, et see, millest me unistada oskame, ei ole veel midagi, võrreldes sellega, milleks Jumal suuteline on!