fbpx Jeesus on mu Kuningas! | 3D kogudus

Jeesus on mu Kuningas!

Neljapäev, 5. mai 2016

Ma mõistan kristlaseks olemise ajal esimest korda tõeliselt, mida tähendab see, et Jeesus on minu Kuningas. See võib kõlada veidralt, sest päästjaks pean ma Teda juba poolteist aastat, kuid oma elu üle valitseva hea kuningana, kellel on täielik kontroll minu elu, mõtete ja keha üle, tunnen ma Teda vaid kuu aega.

Selle kuu aja jooksul on minu suhtes Jumalaga muutunud palju.

Esiteks on sügavama tähenduse saanud palveaeg. Kui varasemalt oli minu palve kuidagi struktureeritud ja kindlate mallide järgi seatud (esmalt esitan enda soovid, seejärel tänan õnnistuse eest), siis nüüd pean loomulikuks esmalt Jumala ees alistuda, et palve võiks olla alandlik. Sellele aitab tugevasti kaasa palvetamine esimese asjana hommikul ärgates ning palveaeg vahetult enne magama jäämist õhtul.

Teiseks olen Jeesuse kätte usaldanud täielikult oma tervise ja seksuaalse puhtuse. Iga päev on minu jaoks uus võitlus seksuaalse puhtuse nimel, kuid päeva lõpuks soovin, et võitjaks jääks alati Jeesus. See on olnud raske katsumus, aga esmakordselt mõistan ja näen püsivaid tulemusi, mõistes, et minu keha puhtuse üle ei pea võitlust mitte mina, vaid see on Jeesuse, minu valitseja korraldada. Minu roll on vaid Teda kuulata ja eriti rasketel, kiusatuslikel hetkedel Teda palves usaldada.

Kolmandaks olen ma Jeesust oma kuningaks pidades näinud, kuidas Ta kasutab mind teisteni jõudmiseks ja võtab vastutuse muude ülesannete osas. Tihti on see esile tulnud just siis, kui mu to-do listis on kümmekond teenimise või kooliga seotud ülesannet, aega on vähe ja täiesti ootamatult pöördub keegi lähedane oma murega minu poole. Just siis ongi kõige tähtsam kuulata Jumala häält, jätta enda tegemised hilisemaks ja panustada teiste aitamisse. Üllatuslikult saab kogu to-do list tehtud järgmisel hommikul ilma igasuguste probleemideta ja vähema vaevaga, kui selleks oleks õhtul kulunud.

Midagi põhjalikku ma nüüd küll ei tunnistanud, aga mul on lihtsalt siiras rõõm ja rahu elada välja kogu seda potentsiaali, mida Jumal minus näeb ja millega Ta meid kõiki varustab. Usun, et sellele meelemuutusele aitaski kaasa arusaam Jeesusest kui mitte ainult päästjast, vaid ka heast kuningast.

Krister