fbpx Järgmine ususamm | 3D kogudus

Järgmine ususamm

Esmaspäev, 1. veebruar 2016

Kallis kogudus,

Sellel korral tahaksin kirjutada natuke isiklikumal toonil. Nimelt täitub suvel 3 aastat sellest hetkest, kui alustasin täiskohaga pastorina töötamist (periood, mille jooksul NewSpringi kogudus on toetanud minu palgafondi, järgmiseks aastaks väheneb toetus poole võrra). Samuti saab täis ka 3 aastat abielu Maali-Liinaga. See on olnud uskumatult põnev ja ilus aeg, mille jooksul Jumal on teinud palju sellist, mida me poleks osanud mõeldagi ning seda ootusärevama ja põnevil pilguga vaatame Maaliga järgmisele eluleheküljele, mis koos Jumalaga meid ootamas on.

2. Kr 5:7 ütles Paulus Korintose kogudusele, et me käime usus, mitte nägemises. Olles tänulik Jumalale kõige hea üle, mis meie elus on, oleme kohati tundnud, et viimasel ajal oleme pigem oma mugavuses kõndinud - rohkem nägemises kui usus ning üha enam tahaksime, et ka meie igapäevaelu võiks esitada väljakutseid, mis on nii suured, et neid oleks võimatu ilma Jumalata ületada.

Olles nendest asjadest Maaliga omavahel rääkinud, on Jumal andnud meile erakordse võimaluse astuda järgmine ususamm ning alates juulikuust 9-13 kuuks Tallinnasse kolida ja seda eelkõige eesmärgiga integreerida vene ja eesti keelt kõnelevaid inimesi läbi järgmise 3D koguduse campuse. See igatsus on olnud juba pikemat aega nii minu kui teiste 3D koguduse juhtide südames, kuid alati on jäänud puudu inimestest, kes tunneksid kutset ning omaksid julgust usus välja astuda. Seepärast tunnen, et selles faasis on oluline, et me Maaliga oma ususammuga sellele unistusele tõuke anname ja uue campuse rajamistiimi moodustamist alustame. Ausalt öeldes on see päris hirmutav! Keelebarjäär on tohutu, potentsiaalne tiim on minimaalne, ees on ebamugav kolimine ning majanduslikud väljakutsed. Väga mugav oleks jääda sinna, kus oleme, kuid tunneme, et Jumal on selle ukse avanud ning ootab, et me kõnniksime usus, mitte nägemises.

Seega palun palvetage nii uue campuse rajamise (see mõjutab otseselt tervet kogudust) kui ka minu ja Maali-Liina eest! Omalt poolt olen alati öelnud, et ma ei palu kellelgi teisel teha midagi, mida ma ise ei oleks valmis tegema, seega sellest lähtuvalt kutsun teid kõiki üles palvetama ka selle üle, et ehk võiks mõni teist olla koos meiega uue campuse rajamistiimis. Usun, et Jumal kutsub paljusid jääma sinna, kus juba olete, kuid mõningaid ka liituma! Kui seda tunned või tahad midagi seoses visiooniga küsida, siis võid alati julgelt mulle ka otse kirjutada - jakobremmel@live.com

Kõikidele kallitele tartukatele ütlen nii palju, et ma ei kao kuhugi, vaid kavatsen pea igal nädala vähemalt ühel päeval Tartus käia ning pühapäevad viibin juba praegu enam-vähem võrdselt mõlemas linnas. Pikas plaanis loodame tulla Tartusse tagasi.

Lisaks uute campuste rajamisele loodan, et saame juhatusega anda ka rohkem infot visiooni praktiliselt ellu viimise kohta noorte- ja lastetöö osas järgnevate kuude jooksul.

Armastan meie kogudust, Jakob (ja Maali-Liina)