fbpx Filter 2017 - tõelised elu muutused südametes | 3D kogudus

Filter 2017 - tõelised elu muutused südametes

Esmaspäev, 1. mai 2017

Tere kallis, perekond!

Täna tahan ma jagada teiega lugu Filtrist. Kui Sa ei tea, mis Filter üldse on, siis see on noortele tüdrukutele loodud konverents, kes on huvitatud kuulmast kristlikust maailmapidist või järgnevad enda elus juba Jeesusele. Ühe päeva jooksul toimusid 6 seminari, millest igaüks sai valida järgi kaks. Samuti oli õhtune koosolek, kus imeline Maali-Liina rääkis noortele neidudele tunnetest, eelarvamustest ja kuidas need kujundavad pildi inimesest ja mõtetest/valikutest.

Muidugi ei saa selle ürituse sisu ühte lausesse ära mahutada, kuna kohale oli tulnud väga palju erinevat rahvast. Sihtgrupp ei olnud näiteks kohe kindlasti mitte vaid kristlikel tüdrukutel, sest eesmärk oli ju ikkagi jõuda ka mittekristlasteni.

Samuti tänu just sellele kirevale seltskonnale oligi see üritus väga huvitav ja inspireeriv. Siin kohal tahaksin ma tänada suurepärast Laura Maidet, kes tõesti on nii palju imelist tööd teinud, et iga aasta selline konverents saaks toimuda. See töö, mis ta teeb, on imeline!

Filtrile jõudes oli inimesi tervitamas imeline atmosfäär. Terve ruum oli täidetud noorte tüdrukutega, kes naersid ja rääkisid. Uksest sisse astudes ilutses silmade ees kiri „TERE TULEMAST!“ Ei ole liialdatud, et ma tundsin nagu ma oleksin tulnud koju, kus mind on ammu oodatud (ja mõnes mõttes ju tulingi). Kõik need rõõmsad näod ja kallistused, mis sealt saada võis, olid nii siirad ja täis armastust. Lausa rõõm oli näha nii palju potentsiaali ja inimesi, keda armastada ühes ruumis! Pidevalt oli tahtmine kõiki kallistada!

Kui ürituse alguseni oli jäänud umbes 20 minutit ja meid saali lasti, oli eriti tore aeg, kui sai julgustada tüdrukuid üksteisega rääkima. Olin esimest korda Filtril ja minuga suhtlesid algul vaid õhtujuhid ja lisaks kaks imelist naist (Elerin Tammel  ja Kadi Tingas), kes alustasid vestlust minu lilladest juustest. Tundsin, et minu südameasi on panna tüdrukud suhtlema. Nii ma sobitasingi tutvuseid ja tüdrukuid kokku. Ma loodan, et nii mõnigi neist suhtleb tänagi ja sellest võis saada elu muutus.

Minu jaoks oli Filter imeline võimalus, et kutsuda inimesi kogudusse. Näiteks Tartusse Margretiga tagasi sõites sain ma tema sõbrannaga nii heaks sõbraks, et 22.04 tuli ta esimest korda meie kogukonda!! Nii et, kui Sina, kes seda täna loed ja kohtusid Filtril mõne tüdrukuga, kes ei ole veel kogukonnas, siis kindlasti julgustan Sind täiega teda sinna kutsuma või kui ta juba on kristlane teda usus arendama jagama talle seminaridest, lugemissoovitusi ja palvetada tema eest! See imeline tüdruk, kelle mina kutsusin, tuleb ka järgmine kord. Ja kes teab, ehk on see imeline lugu sellest, kuidas Jeesus läbi meie elusid muudab?

Filtril oli sammuti ka see kord minu jaoks elumuutus. Ma tundsin kuidas ma sain motiveeritud ja kuidas Jumal andis mulle uue väljakutse. Kui ma ennem olin hakanud enda elu Jumala kätte usaldama ja ennast nii-öelda kokku liimima, siis see kord ütles Jumal mulle, et aeg on hakata lugema kristliku kirjandust ja veelgi rohkem süvenema sellesse keda ma tõsiselt armastan- Temasse. Ja ka siis kui see mulle kohe kohale ei jõudnud kohe sellel üritusel, siis praegu olen ma terve päev Laura antud raamatut „Pillav Jumal. Kristluse tuuma otsimas:“ lugenud. Ja ma tunnen kuidas minu armastus piibli ja evangeeliumi ja Jumala vastu aina kasvab ja kuidas sõltuvus tema sõnade ja kohalolu järgi vaid suureneb ja suureneb. Ja see on kohutavalt hea! Kuna ainukene sõltuvus mis meil olla võiks on Jumala vastu. Muidugi oli selle päeval ka muid elumuutusi. Nagu näiteks Marge pääsetusk saamine! KAS SEE POLE MITTE KÕIGE VÕIMSAM OTSUS!!!!!!!!! Jumal lihtsalt nii kasutab Filtrit, et muuta südameid! Ja kindlasti tahab ta meil avastada ka uusi väljakutseid ja teha muudatusi, et temaga lähedasemaks saada.

Filtri juures meeldis mulle ausus. Käisin kuulamas seminari „Miks Jumal lõi naise?“, kus sai kuulda peale evangeelse sõnumi ka kolme imelise naise lugusid, kes avasid pisarates oma südameid. See oli nii ilus. Oleme harjunud nägema neid naisi tugevatena, aga sellel hetkel avasid nad täielikult oma hinge ja meie saime vaadata seda, millised nad on ja kui imeliseks Jumal neid on teinud.

Samuti oli Filtril ülimalt hea meel kohata mittekristlasi. Minu jaoks oli see eriline, sest minu parim sõbranna, kes on mittekristlane (veel!), tuli kohale ja ma nägin, kuidas Jumal teda murdis. Kindlasti palun ma teil tema eest palvetada. Veel oli minu jaoks eriti tähtis hetk, kui ma istusin hommikuintervjuu ajal laval, kuulasin neid imelisi naisi laval rääkimas ja enda elust lugusid jagamas ja ma vaatasin samal ajal seda rahvast. Ma tundsin kuidas ma tahaks neile kuidagi teada anda, et Jeesus armastab neid nii väga ja mina armastan ka ning ma tahtsin, et nad kogeksid seda kõike, mis Jumal minu elus on teinud. Ma tegin neile üleskutse üksteist kallisada. See rõõm, mis saali täitis, oli tohutu: inimesed tõusidki püsti ja kallistasid üksteist. See ei ole Eestis eriti tavaline. Me ei kallista, veel vähem näitame välja, kui palju me üksteisest hoolime, aga sellel hetkel me tegime seda. Miks me ei võiks sellega jätkata? Kirjutada üksteisele positiivseid lauseid iga päev? Kallistada üksteist enne, kui lahkume? Miks me ei võikski pidevalt armastada? Kallid sõbrad, ma tahangi teid nüüd julgustada. Te ei kujuta ette, kui suur jõud on kallistusel või sõnal. Sõnal, „ Oota, ma tahtsin Sulle öelda, et Sa oled nii suureks õnnistuseks õeke/vennake!“ või lihtsalt muuta teenivate tegudega, julgustavate sõnadega või julge usuga inimeste elusid paremaks? Näidata sellega, kui palju me neid armastame, et nad mõistaks, kuidas Jeesus meid armastab.

Minu jaoks on Filter armastuse lugu. Armastuse lugu minu ja Jumala vahel. Minu sügavam huvi 3D koguduse vastu tekkis läbi Laura Maide. Tema armastab meeletult. Armastab Jumalat, armastab Martinit, armastab Annelat ja armastas igat tüdrukut seal Filtri konverentsil ning ma tõesti mittekristlasena nägin seda kõike. Ja ta armastas ka mind – kui ta minuga esimest korda rääkima tuli, oli tal hinges siiras armastus minu vastu. Ilmselt on ka see põhjus, miks ma täna ennast iga pühapäev Maidete kodust Jumalat kiitmast avastan. Kuna nad armastasid. Meile võib tunduda sõna „ligimese armastus“ väike, aga mind ei oleks ilma selleta koguduses ja ehk ka elus.

Kallid sõbrad! Palun palvetage, palun armastage, palun hoolige, palun olge siirad ja aidake üksteist Jumalale lähemale, sest me keegi ju ei taha, et meie ema, isa, vanaema, parim sõber, elupõletav noor, kes meile halvasti ütles või südame murdis, peaks surema nii, et ta ei ole kogenud elumuutvat Jumalat ja tema armastust meie süül. Sel põhjusel, et meie ei raatsinud elada välja julget usku ja teda kogukonda kutsuda. Mina ei taha seda. Sellepärast aitame üksteisel arendada armastuse lugu, mis Filter minus tekitas.

Armastagem, armastagem, armastagem.

- Armastusega.

Grete Kaio.