fbpx Evangeeliumi keeleoskus | 3D kogudus

Evangeeliumi keeleoskus

Pühapäev, 1. aprill 2018

Mõni aeg tagasi kinkis üks mu tuttav mulle raamatu, mida me koos abikaasa Maaliga oleme õhtuti lugenud. See teos kannab pealkirja “Gospel Fluency” ehk tõlkes sorav/sõnaosav evangeeliumis. Keskne mõte, mis selles raamatus esile tuleb, on võrdpilt hea sõnumi rääkimisest kui keeleoskusest.

Sageli võime aga kristlastena olla faasis, kus me justkui saame keelest aru, kuid rääkida püüdes oleme konarlikud ja takerdume. Vahel võime ka justkui olla juba sõnaosavuse saavutanud, kuid kui me keelt igapäevaselt ei kasuta, siis unustame selle oskuse varsti. Kokkuvõtlikult on aga nii, et nagu üht keelt, tuleb ka evangeeliumi rääkimist õppida ja teistega jagades regulaarselt kasutada - ainult nii saavutame me soravuse ning hakkame selles “keeles” lõpuks ka oma igapäevaelus mõtlema.

Täna tähistame me üle maailma Jeesuse surnuist ülestõumist, mis annab kristlastele harukordseid võimalusi jagada inimestele head sõnumit Jeesusest. Ometi ei pea see olema vaid üks periood kord aastas, vaid igapäevane rütm. Me ülesanne on lisaks Jumalalt julgust ja võimalusi paluda. Minu kogemus ütleb, et Jumal neid kahte kõigile annab, kes on valmis neid ka kasutama.

Jagagem head sõnumit Kristusest!

Jakob