fbpx Evangeelium levib läbi noorte neidude | 3D kogudus

Evangeelium levib läbi noorte neidude

Teisipäev, 1. mai 2018

Laupäeval, 7. aprillil toimus Tallinnas viiendat korda oikumeeniline tütarlaste konverents Filter. Sünnipäeva-aasta puhul külastas üritust Inglismaa Kerith Community koguduse pastori abikaasa Emily Parker.

Filter sai alguse unistusest, et Eestis võiks olla rohkem noori naisi, kes teavad, et nad on väärtuslikud ning et nende elul on suurem tähendus. Rohkem kui 5 aastat tagasi moodustus minu eestvedamisel tiim, kes on aasta-aastalt evangeelset sõnumit saanud jagada rohkem kui paarisajale noorele.

Tänases Eestis kasvavad paljud tütarlapsed üles katkistes perekondades, mistõttu on neil juba varajasest east ebaterve minapilt ja puudulik arusaam oma väärtusest. Filtri üritus on püüdnud noori naisi julgustada ja tuua neid lähemale teadmisele, et läbi Jumala võivad nad leida oma tõelise identiteedi.

Mul on hea meel, et 3D kogudus on projekti aasta-aastalt nii majanduslikult kui ka inimressursi mõttes toetanud. Tänavusel Filtril astus karjääriteemalises vestlusintervjuus üles meie kogukonnajuht Anete Toming, kes rõhutas kui oluline on elus tagasilöögid õppetundideks pöörata. Lisaks osales suhete-teemalisel seminaril Viljandi kogukonnajuht Elerin Tammel, kes rääkis tüdrukutele sellest, milliseid suhteid väärtustab Piibel.

Õhtu kulmineerus evangeelse teenistusega, kus astus üles 3D koguduse ülistusmeeskond ja konverentsi peakõneleja Emily. „Meie teod lähtuvad meie südamest,” rääkis peakõneleja. „Kui me tahame oma südamesse vaadata, tuleb meil küsida, millele me õhtul koju jõudes mõtleme,” jätkas ta. Päeva kokkuvõtteks jäi aga kõlama mõte, et kõige olulisem on olla südames aus Jumala ees - nii kujunevad tütarlapsed naisteks, keda Jumal igatseb.

Lisaks konverentsile panime sel aastal kokku tütarlaste vestlusmaterjali “Säravalt eladas”, mis sobib suurepäraselt rakugruppides kasutamiseks. Materjal on tasuta allalaetav Filtri Facebooki lehelt.

Laura Maide (kogukonnajuht)