fbpx Esimene VIP teenistus | 3D kogudus

Esimene VIP teenistus

Kolmapäev, 30. september 2015

Mõned kuud tagasi hakkasin ma mõtlema sellele, kas meie koguduse programmis on midagi, mida Jumal tahtaks muuta, kuid meie harjumuspärane traditsioon võiks meid kurdistada seda sõnumit kuulmast. Üks asi, mis selgelt esile tuli, oli pühapäevased teenistused ning nende vorm.

Pärast regulaarset palvetamist ja koguduse juhtidega arutamist, jõudsime selgusele, et 3D koguduses pole ressurssi teha nädalas rohkem kui üks suurem ühine üritus. See tähendab seda, et kõik, mida me sellele lisame, tuleb kellegi või millegi arvelt. Samas oli selge see, et lisaks teenitustele on vaja ka muudes keskkondades kogudust kokku tuua.

Lõplikult jõudsime otsusele, et iga kahe kuu tagant peaksime ühe tavalises vormis teenistuse asendama VIP teenistusega, kus on rohkem arutelu ja koguduse elu analüüsivat osa (see aitab ka teisi teenistusi selgemalt välja suunata ning koguduse elu puudutavaid küsimusi mitte poolikult jutluste vahele siduda, vaid tervikuna üle kahe kuu käsitleda).

Kui otsus muuta vormi oli juba tehtud, siis sellele järgnes ka otsus muuta asukohta. Ühest põhiväärtusest lähtuvalt - kus raha, seal süda - tuli ka idee rohkem koguduse rahakasutuses näidata seda, et tahame olla osa inimeste elumuutusest. Seega see raha, mis me 18. oktoobril kokku hoiame pühapäevase ruumirendi pealt (nende asemel kasutame kontoreid), tahame otseselt välja annetada, et rohkemad inimesed võiksid saada päästetud!

Kokkuvõtteks on VIP teenistus midagi, mida sa ei saa maha magada, liiga palju on kaalul!

Jakob