fbpx Edasi uude aastasse | 3D kogudus

Edasi uude aastasse

Neljapäev, 5. jaanuar 2017

2016. aasta lõppes koguduslikus mõttes väga aktiivselt ning oli palju, mida tähistada. Meie jõuluteenistus läks küll igati korda ning ligemale 220-230 inimest Tallinnas ja Tartus kokku sai sellest 3D formaadis osa, kellest omakorda umbes 60-65 inimest olid mittekristlased. Samas usun, selle mõju oli veelgi laiem. Jõuluteenistusele järgnes omakorda järelpidu umbes 85 osalejaga, mis oli eriti ka uutele inimestele heaks järgmiseks sammuks ning mille käigus oli palju sisukaid vestlusi.

Aasta kulmineerus aastavahetuse väljasõiduga, kus 70 inimesel oli kvaliteetset aega suhete ehitamiseks ja tugevdamiseks ning mille tipphetkeks võib pidada Kirke ja Eneli ristimist! On tõesti palju, mida tähistada!

Mida aga toob meile alanud 2017. aasta? Rääkides jaanuarist,  siis peamine fookus on taaskord käivitada tugevalt kogukondade kooskäimised pärast väikest jõulupausi. Sisulises mõttes on ka videod järgmisel 5 kokkusaamisel uuesti sõnastatud põhiväärtuste teemadel: tõeline pühendumine, julge usk, tegudega armastus, pidev elumuutus ja kustumatu rõõm. Usun, et see tuleb hea ja sisukas ning teemade mõttes lihtsamini kaasa räägitav ka kogudusest kaugete inimeste jaoks. Lisaks pühapäevadele tahamegi jätta piisavalt ajalist ruumi selleks, et inimesed saaksid käivitada/jätkata oma rakugruppe ning luua spontaansemaid võimalusi suhete põhiselt nii evangeeliumi jagamiseks kui jüngrite tegemiseks. Usun, et on tulemas põnev aasta algus, mis tõesti loob kogudusele parima aasta!

Lisaks, kui Sul on küsimusi/mõtted/muresid, mida arvad, et saaksin aidata lahendada, siis tea, et võid julgelt helistada/kirjutada!

Parimaga,

Jakob Remmel