fbpx 9 küsimust otsuste tegemisel | 3D kogudus

9 küsimust otsuste tegemisel

Teisipäev, 11. märts 2014

Hiljuti kuulasin ma Perry Noble Leadership podcasti ning ta jagas seal midagi, mis tuleks kasuks kogudustes teenivatele juhtidele, kes ise seda podcasti ei kuula. Nimelt tõi Perry välja 9 küsimust, mida NewSpringi koguduses juhid küsivalt endalt enne otsuste tegemist. Usun, et need 9 küsimust võivad aidata ka sind ja mind paremate valikute tegemisel.

1. Kas Piibel ütleb selle kohta midagi? - Ehk kas antud teema kohta saame me selget infot, kuidas käituda (ja selge info all mõtlen seda, mis pole vastavalt kellegi vaimulaadile tõlgendatav).

2. Mida teised targad kristlastest juhid ütlevad? - Usun, et väga oluline on oluliste valikute puhul küsida nõu ka nendelt, keda austame!

3. Mida mu varasem kogemus ütleb? - Kas mul on mingi adekvaatne kogemus, mille põhjal saan prognoosida, mida oleks tark teha?

4. Mida Püha Vaim mulle ütleb? - Ma reaalselt usun, et Jumala Vaim kõnetab ka tänapäeval inimesi. See ei saa olla ainus allikas, kust info tuleb, kuid kindlasti üks ja oluline.

5. Kas see mõjub negatiivselt visioonile? - Kas mingi valik, mida ma teen, võiks juhtida kogudust eemale visioonist, mida üritatakse välja elada?

6. Kas ma olen ise elevil sellest? - Ei ole mõtet teha asju, mis mõjutavad teisi ja mida meie ise peaks juhtima, kui me ise ei usu sellesse.

7. Kas see on ajutine lahendus? - Kas otsus, mida teha on reaalselt probleemile parim lahendus või üritame me lihtsalt ajutiselt ja kiirelt probleemi ainult summutada?

8. Kas see on pillamine või täiuslikkuse püüdlemine? - Mõjutab eriliselt otsuseid, mis puudutavad finantse. Näiteks kui 99% inimestest ei tee vahet 50 ja 500€ mikrofonil vahet, siis on vastus teada.

9. Kas sellest võidan mina või kogudus tervikuna? - Mingi otsust võib olla kasulik, et näidata oma tegevust paremas valguses, kuid kui see ei edenda kogudust, siis on see lihtsalt enesekeskus.

Sellised huvitavad küsimused panid igatahes mind rohkem mõtlema, kui ma teen koguduses otsuseid, mis mõjutavad teisi inimesi. Loodan, et need on ka sulle abiks!

Jakob