fbpx 7 aastat - meenutused esimesest teenistusest tänaseni | 3D kogudus

7 aastat - meenutused esimesest teenistusest tänaseni

Reede, 1. september 2017

Oli käes septembrikuu esimese pühapäeva hommik ning olime Tartus Ekraani kino ees. Igal ühel laiutas käes kastitäis tehnikat ning nii ootasime saali sisse saamist. Meil oli täpselt 45 minutit aega, et oma asjad üles panna ning teenistuseks valmistuda. See on võrdlemisi lühike aeg, aga kuna olime tehnika ülespanekut varasemalt korduvalt Salemi kirikus treenimas käinud, saime kõik õnneks ilusti valmis.

Seejärel hakkasid kohale saabuma inimesed, kelle suhtes andis kino korraldusi, et tuleohutuse tõttu tohib saali tulla vaid sama hulk inimesi, nagu on saalis toole ehk 68. Et seda nõudmist täita, andsime osalejatele ukse peal käepaela, mida oli kokku toolidega võrdne arv. Kuna rajatava koguduse esimene suurem avalik üritus on aga sedavõrd harukordne nähtus, soovisid sellest osa saada ka inimesed teistest kogudustest ning seetõttu jäi umbes 15 käepaela puudu. Sealt edasi läks liikvele kõlakas/nali, et 3D kogudusse saab vaid käepaelte alusel. Mitte kunagi pärast seda pole ükski inimene meie koguduses aga ukse taha jäänud, sest see on meie prioriteet ja südameasi – kõik on oodatud!

Mäletan selgelt tunnet, mis mind valdas, kui esimene teenistus oli läbi saanud. Ühest küljest valdas mind hirmutav mõte, et nüüd olemegi me keerlema löönud ratta, mis ei ole mõeldud peatuma – juba kahe nädala pärast ootas meid ees järgmine teenistus (õnneks oli Jumal piisavalt ettenägelik, et mitte anda meile piisavalt raha iga nädal kinos teenistusi korraldada, sest see pinge oleks meid kohe küpseks kõrvetanud), lisaks nädala sees kodugrupid. Teisest küljest valdas mind tänutunne ja mõtlesime, et nüüd olemegi ju koguduse rajanud. Üsna pea saime aga aru, et me olime rajanud vaid ürituse ning kogudus on midagi palju enamat kui lihtsalt ühine kokku tulemine – kogudus on avatud perekond, kes järgneb Jeesusele ning on seeläbi armastavates suhetes Jumala, koguduse ning inimestega kaugel Jeesusest.

Täna, 7 aastat hiljem, oleme minu hinnangul kogudusena tervislikumas seisus kui kunagi varem. Jumal on õnnistanud meid üle meie ootuste. 3D koguduses on näha põnevust Jeesusest, kes muudab meie kaudu elulugusid eri paikades ja põlvkondades. Usun, et järgmine aasta toob meie jaoks perioodi, kus suudame tugevalt juurduda, eelkõige läbi selle tugevdamise, kes ja mis meil juba olemas on. Samas olen täiesti kindel, et seeläbi valmistume ka kasvuks (või vajadusel väljakutseteks), mida Jumal meie koguduse ellu toob. Üks on aga kindel, see on alles algus!

Head seitsmendat!

Jakob