fbpx 3D vs NewSpring | 3D kogudus

3D vs NewSpring

Reede, 12. september 2014

Augusti lõpus oli Jakobil, Sven-Joonatanil, Carlosel ja minul võimalus külastada Newspringi kogudust USA-s ja osa võtta konverentsist pealkirjaga “Double Conference”. Konverentsi teemaks oli koguduse kahekordistamine. Õppisime sealt palju uut ja kasulikku! Kuigi head meelt valmistas seegi, kui Perry Noble jagas soovitusi, mis 3D-s on juba rakendunud.

Suurema osa ajast viibisime NewSpringi koguduse Andersoni campuses, kus toimus ka “Double Conference”. Esialgu oli minu jaoks kõige hämmastavam nende tervitustiim. Mitte kellelgi ei olnud võimalik hoonesse sisse saada ilma, et vähemalt 5 inimest ütleks tere ja küsiks “Kuidas Sul läheb?”. Tervitajad ei olnud ära tüdinud, vaid siirad ja tekitasid tunde, et nad on väga õnnelikud, et Sa oled NewSpringi tulnud. Lisaks siirale tervitustiimile peegeldasid ka teised inimesed 100%-liselt koguduse visiooni. See on eriline, sest tihtipeale on nii, et koguduse pastoril on küll visioon, kuid reaalsuses ei jõua see koguduses kaugemale juhatusest ja üksikutest teistest pastoritele lähedastest inimestest. Ma väga igatsen, et ka meil 3D-s kanduks visioon koguduses iga lüli kaudu aina tugevamalt edasi. Selle läbi jõuame rohkemate inimesteni, kes veel ei tunne Jeesust.

Kui võrrelda teenimist koguduses, siis selleks, et Sa Newspringis üldse teenida saaksid, tuleb kõigepealt läbi minna lühikesest koolitusest. Ja selleks, et tehnikatiimis tööle asuda, tuleb esialgu ligi pool aastat õppida. Seal ei ole nii, nagu 3D-s, et topitakse kohe teenistusel helipulti õppima! On veel teinegi asi, mida NewSpringis rakendatakse, saamaks teada, kas inimese süda on teenimise koha pealt õiges kohas. Kui näiteks värskelt kogudusse tulnud inimene avaldab soovi bändis mängida, öeldakse talle, et bändis hetkel liikmeid vaja pole, kuid abi oleks vaja hommikul kell 2:45 tehnika ülespanemisel. Jah, lugesite õigesti, minu teada vähemalt kolmes Newspringi campuses alustatakse pühapäeva hommikul/öösel tehnika ülespanemist kell 2:45! Kui inimene selle pakkumise peale ütleb, et juhtmeid ta kerida ei viitsi, siis tegelikkuses see näitab, et ta ei tahtnud tulla teenima, vaid lihtsalt endale au tooma. "Iga treener on teener" on ka üks meie koguduse DNA 12-st punktist.

Mihkel Rehepapp (3D Tallinna tehnikameeskonna juht)