Blogi

Neli sündmust 2017 ja neli muutust 2018, mida oodata

Reede, 1. detsember 2017

Igal aastal detsembrikuus on mul tunne, et elutempole pannakse justkui eriline võimendi peale, mille tulemusena paljudel meist hakkab väga kiire. Mida kiiremini me aga liigume, seda suurem on oht jätta märkamata meid ümbritsevat ning jätta tegemata ettevalmistusi tulevaseks perioodiks. Just sellel põhjusel olengi pannud kirja neli sündmust 2017. aastal ja neli muutust 2018.

Tervitused Iisraelist

Kolmapäev, 1. november 2017

Äärmiselt suur privileeg on alustada seda uudiskirja kirjutamist Jeesuse maiselt kodumaalt - Iisraelist. 

Juhtimiskool Vedur

Kolmapäev, 1. november 2017

Vedur on 3D koguduse juhtimiskool, mille eesmärk on kasvatada järgmine põlvkond juhte, kes on põnevil Jeesusest ning varustatud ellu viima Tema antud missiooni. See tähendab, et ühe õppeaastaga (31. august 2017 - 7. juuni 2018) õpime juhtima nii ennast kui teisi. 

Tunnistus - Viljandi

Kolmapäev, 1. november 2017

Nagu paljud teist teavad, olen juba poolteist aastat Viljandis elanud ja õppinud. Minu teekond sinna jõudmiseni oli päris huvitav ja pikem protsess - sellest tahaks teile veidi jagada. 

Sügisene uus hingamine

Laupäev, 30. september 2017

Käesolev sügis on kogukondades värskelt ja võimsalt alanud. Kui vaadata tagasi, millises seisus olid kogukonnad poolteist aastat tagasi, siis oleme kindlasti näinud kasvu nii kvaliteedis kui kvantiteedis. Inimesed on loomas lähedasi ja tähendusrikkaid suhteid, mida iseloomustab missionaalne mõtlemine.

TUNNISTUS - Sõprus

Laupäev, 30. september 2017

Arvatavasti on olnud hetki, kui me ise või siis keegi meie ümber on olnud hingesugulase otsinguil. Välja on kujunenud standardid, mille järgi otsime, ta peab olema inimene, keda täielikult usaldame, kellele võib helistada kasvõi öösel, kes on nõus tulema kõigega kaasa, kelle juuresolekul saame olla täiesti meie ise ja kellega kohtudes oleme kohe ühel lainel.

Küsimused, mida üksteiselt küsida enne suhtesse astumist

Pühapäev, 17. september 2017

MÕNINGAD KÜSIMUSED, MIDA KÜSIDA ENNE SUHTESSE ASTUMIST   KÄIMINE JA SUHTEGA KAASNEV 1. Mis on käimine/suhtesse astumine ning kuidas see eristub sõprusest, kihlusest ning abielust (hea küsimus defineerimaks, miks sa just vajad suhtesse astumist, see küsimus defineerib peaegu kõik käimise kohta)? 2. Millised on praktilised muutused, mis meie eludes selle sammuga kaasneksid?

7 aastat - meenutused esimesest teenistusest tänaseni

Reede, 1. september 2017

Oli käes septembrikuu esimese pühapäeva hommik ning olime Tartus Ekraani kino ees. Igal ühel laiutas käes kastitäis tehnikat ning nii ootasime saali sisse saamist. Meil oli täpselt 45 minutit aega, et oma asjad üles panna ning teenistuseks valmistuda.

TUNNISTUS - Kindlus Jumala plaanis

Neljapäev, 31. august 2017

Jumal tõi mind 3D koguduseni minu enda jaoks üsna ootamatult eelmise aasta Võimaluste Festivali kaudu. Olen viimased neli aastad elanud Inglismaal ning kristlaseks sain ma vähem kui aasta enne sinna minekut. Aja möödudes ja sellel ajal uutest kristlastest sõpradest lahus olles tundsin tihti end usus üsna üksikuna.

Tunnistus – Pärnu kogukonna rajamisest

Teisipäev, 1. august 2017

Eelmise aasta jooksul tundsime Jakobiga, et Jumal suunab meid oma mugavusest välja astuma ja kolima Pärnusse, et seal alustada 3D koguduse kogukonnaga, et veel rohkem inimesi, kes on Jumalata ekslemas ja otsimas võiksid leida oma eludele tähenduse ja elava suhte Jeesusega. 

Mida Sa tegelikult väärtustad?

Teisipäev, 1. august 2017

Esmaspäev on mu üks lemmikpäevi nädalas (seda ehk erinevalt paljudest teistest inimestest). Põhjus selleks on aga lihtne — ma olen viimased paar aastat tegevusi kalendri abil üsna põhjalikult kaardistanud ning esmaspäeviti teen ma kokkuvõtteid eelnenud nädalast ja sean sihte uueks. Selline ajakasutuse analüüs on üks paremaid peegleid, mis näitab, mida ma tegelikult elus väärtustan.

Tervitused Eesti suvepealinnast Pärnust!

Laupäev, 1. juuli 2017

Sellel korral tahaksin anda natukene detailsema ja ehk ka isiklikuma ülevaate selle osas, mis on meie elus Maaliga toimunud Pärnusse kolimisest alates ehk 10. juunist. Kuigi pooled päevad sellest ajast alates olen ma kas üksi või koos Maaliga veetnud väljaspool Pärnut, siis ometi on Jumal juba mitmeid asju ka siin linnas selle aja jooksul teinud.

Jaanipäeva väljasõidust

Laupäev, 1. juuli 2017

Sellel aastal kogunesime 23. juuni pärastlõunal kogudusega Järvamaal Kassiaru puhkemajas, et maha pidada üks korralik jaanitrall. Minu jaoks oli tegemist elu esimeste jaanipidustustega koos Jumalaga. Olin kuidagi poolkogemata sattunud ka mängude korraldamise tiimi, mistõttu oli ootusärevus kindlasti veel suurem.

TUNNISTUS - Usaldusest

Neljapäev, 1. juuni 2017

Olen viimasel ajal täheldanud seda, mida tähendab minu jaoks usaldus. Usaldus on see, mis sõpru ühendab. Kui oled inimesega lähedaseks saanud, usaldad oma mured talle. Ma päris kaua aega arvasin, et kõik inimesed, kellega väga hästi läbi saan, on usaldusväärsed. Kahjuks olen pidanud nii mõnigi kord selles pettuma.

Suvi, Sina ja muutused

Neljapäev, 1. juuni 2017

Paljude inimeste elus tuleb suvega kaasa rütmimuutus. Koolid saavad läbi, puhkused algavad ja kui ei ole muud muutust, siis vähemalt soojad ilmad ja valged õhtud toovad meid sagedamini õue kui varem ning olgem ausad, kuskil sismas on meil kõrgendatud lootused, et suve saabumine iseenesest võtab meilt ära pinged, toob puhkust ja annab põnevust.

Juhtideks kujunemisest

Esmaspäev, 1. mai 2017

3D kogudus on avatud perekond, kes järgneb Jeesusele, armastades Jumalat, kogudust ja inimesi kaugel Jeesusest. Nii nagu igas perekonnas on inimesi eri vanusest, siis nõnda on ka meie koguduses. Kui bioloogilises mõttes vananeme me kõik loomulikult ja sarnasel kiirusel ilma “midagi ise tegemata”, siis vaimulikus sfääris see nii ei ole.

Kokkusattumus kokkusattumuse otsa või hoopis Jumala juhtimine?

Teisipäev, 25. aprill 2017

Austraalia on koht, mis on minu südames olnud tegelikult juba umbes 6 aastat. Ma isegi ei oska öelda, mis see täpselt olnud on, mis mind selle kauge riigi puhul paelunud on. Eelmisel suvel pidin otsustama, kas suunduda edasi Inglismaale Freedom Academysse või tulla Austraaliasse elama ning vaadata, ehk õnnestub mul siin mõnda piiblikooli minna. Nagu näha, siis tegin valiku Austraalia kasuks.

"See nüüd küll äge pole" ehk sellest, kuidas Jumala mõtted on suuremad kui meie omad!

Laupäev, 1. aprill 2017

Heliseb telefon. Haaran oma armsa Samsungi ja vaatan ekraanile ning näen seal Sven-Joonatani nime. "No tsau", ütlen mina. "Tsau vennas, mul on sulle üks äge asi teatada", kõlab vastu. Selle mõne sekundi jooksul jõudsin peast läbi käia nii mõnegi "ägeda asja", mida ta rääkida võiks. Siis aga teatab tema, "kuule, sa saad pooleteise nädala pärast Hõumil “oma lugu" rääkida."

TUNNISTUS - Jumal tegutseb läbi lootusetute olukordade!

Laupäev, 1. aprill 2017

Tahaksin rääkida ühe tunnistuse, mille läbi hiljuti tundsin tugevalt Jumala armastust ja hoolivust. Nimelt käin ma hetkel 12. klassis ning gümnaasiumi lõpetamiseks on vaja lisaks riigieksamitele sooritada ka koolieksam. Koolieksamiks on mul suunaeksam ehk siis teatrisuunal lõpulavastus.

Sinu sõbrad määravad Sinu suuna

Laupäev, 1. aprill 2017

Kas Sa oled kunagi mõelnud, milline on Sinu elu 5 või 10 aasta pärast? Isegi kui Sa ei ole, siis ma loodan, et vähemalt korraks käis mõni unistus või idee seda küsimust nähes Su peast läbi. Iseenda tulevikku on keeruline kujundada. Juba üks aasta on pikk periood, mille käigus võib juhtuda nii mõndagi, mida me ise mõjutada ei saa, rääkimata siis 5 või 10 aastast.

Tunnistus - Jumal tõstab üles iga eksija

Kolmapäev, 1. märts 2017

  Armas kogudus, tahan teile jagada midagi enda elust ja oma mõtetest. Sain selle tunnistuse jagamiseks inspiratsiooni ühest Perry Noble’i Facebook live videost ja usun, et see ajastus on Jumala juhitud. Olen tahtnud seda jagada suuremale rahvale juba mõnda aega, aga asi on julguse taha kinni jäänud, kuna see on väga raske ja ebameeldiv teema minu jaoks.

Meestekast veebruaris

Kolmapäev, 1. märts 2017

Kui mehed ükskord metsamajja jõudsid, oli matkaaeg juba alanud...

Aeg Jumalaga

Kolmapäev, 1. märts 2017

Iga kuu alguses on mul võimalik kirjutada kõigile 3D koguduse uudiskirja lugejatele mõned mõtted, mille tulemus on loodetavasti see, et me kõik oleme rohkem põnevil Jeesusest kui varem.

Naistekast veebruaris

Kolmapäev, 1. märts 2017

Ühel pühapäeva pärastlõunal olid trenniriietes tüdrukud kogunemas Telliskivis asuvasse Fookuse koguduse ruumidesse. Saal oli puhtaks pestud, toolid kõrvale lükatud, mõned juba alustamas venitusharjutustega ning köögis võis näha askeldamas usinaid neiusid. Õhus oli tunda ootust ja põnevust, sest käes oli oodatumaid hetki 3D tüdrukute jaoks - saime lõpuks omaette olla!

Pärnu?

Kolmapäev, 1. veebruar 2017

Umbes aasta aega tagasi sarnasel ajal tegime Maali-Liinaga otsuse, et kolime juunikuust alates umbes aastaks Tallinna. See tundus hea võimalus aidata kaasa 3D kogudusel laieneda läbi uue campuse rajamise toetamise.

Tunnistus: otsustasin astuda sammu Jumala poole

Esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Tunnistus räägib umbes 1,5 kuu pikkusest perioodist, 2016 aasta lõpul, mil Jumal mind taas kätte sai. Selleks, et mõistaksite, kust Jumal mind välja tõmbas, räägin natuke, kuidas ma sinna punkti jõudsin.

Tunnistus: Jumala mustrid

Esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Elades koos Kristusega, on tihti nii, et üksikud sündmused polegi justkui erilised või määravad, aga vaadates neid väikeseid asju pikema aja jooksul, näeme välja joonistumas mustrit, mis on Jumala imeliselt juhtiv käsi meie elus.

Luuletus - Dear Pharisee

Reede, 6. jaanuar 2017

Do you see a mirror? I’m pretty sure I can see your scars Counting up more than the stars But I try not to keep tabs Except when the itch stabs for me to to take out my notebook and read all the times you caused something to bleed Pride, hipocrisy, failure, fears anger, exhaustion, held back tears How much longer until you see your flaws and your endless transgressions against God’s laws?

Hõum

Neljapäev, 5. jaanuar 2017

Hõum.. kas see mitte juba ei kõla soojalt, hubaselt, koduselt? Hõum on nimelt Jüri noori kokkutoov avatud kogukond. See on nagu perekond, kus igaüks on oluline ja alati oodatud. See on koht, kus saame olla sellised, nagu me oleme, rääkida juttu, aidata üksteist ja olla toeks – lisada elule tähendusrikast väärtust. Hõumi eesmärk on aidata nendel noortel, kes sinna tulevad, jõuda edasi kogukonda.

Kuidas sündis jõuluteenistus 3Ds?

Neljapäev, 5. jaanuar 2017

Mõte korraldada jõuluteenistus kinos ja 3D-formaadis tuli Jakobilt 2016. aasta alguses tollase teenistustiimi koosolekul. Idee oli atraktiivne ja loomulikult pakkus see kõigile elevust, aga ma olen kindel, et kõik ruumis viibinud inimesed (võib-olla peale Jakobi) pidasid seda ideed kas võimatuks või unustasid selle sama kiirelt kui see oli kostnud.

Edasi uude aastasse

Neljapäev, 5. jaanuar 2017

2016. aasta lõppes koguduslikus mõttes väga aktiivselt ning oli palju, mida tähistada. Meie jõuluteenistus läks küll igati korda ning ligemale 220-230 inimest Tallinnas ja Tartus kokku sai sellest 3D formaadis osa, kellest omakorda umbes 60-65 inimest olid mittekristlased. Samas usun, selle mõju oli veelgi laiem.

8 lugu, kuidas Jumal tegutseb

Neljapäev, 1. detsember 2016

Mul polnud vähimatki aimu, kui tegus Jumal me koguduses on, kuni ma süvitsi uurima ja küsima hakkasin. Mõelge, kui innustav see kõigile oleks, kui me kogu aeg kuuleksime Jumala tegutsemisest! Jumal on tõesti elav ja liikuv ning seega jääb meil vaid üle teha oma osa ning seda omavahel jagama hakata! Jumal tegutseb, kasvatab ja arendab lakkamatult! Mis on järgmiste lugude juures ühist?

Aasta parim võimalus


Neljapäev, 1. detsember 2016

Ma usun siiralt, et Eestis on detsembrikuu kristlaste jaoks tunnistamiseks üks kõige võimaluste rohkeimaid perioode aastas. Esiteks on usust kauged inimesed jõulude ajal ise avatuma südamega “teemakohase” jõulusõnumi suhtes. Teisalt on paljud inimesed töölt ja koolist puhkusel ja seetõttu omavad ka rohkem aega, et panustada inimsuhetesse.

Laulge Issandale uus laul!

Esmaspäev, 31. oktoober 2016

“Laulge Issandale uus laul, laulge Issandale, kõik maailm! Laulge Issandale, kiitke tema nime, kuulutage päevast päeva tema päästet!…” Psalm 96:1-2..

Tunnistus: Jumal valmistab ette!

Esmaspäev, 31. oktoober 2016

Suve algul oli mul üsna palju vaba aega ja tekkis mõte panna iseennast proovile Piibli lugemise challenge' iga. Minu eesmärk oli saada Piiblist terviklik pilt ning seetõttu otsustasin lugeda iga päev läbi ühe raamatu. Alustasin Uuest Testamendist ja lugesin 27 päeva kuni jõudsin Johannese ilmutuse lõpuni.

Mõttetöö arengud visioonitiimis

Esmaspäev, 31. oktoober 2016

Pärast Bill Hoyt'i koguduse hindamist ning Võimaluste Festivali sai pastor Jakob selguse, et nüüd, kus 3D kogudus on juba 6 aastane, tuleks uuesti läbi mõelda, kes me oleme ning kuhu jõuda tahame. Ta otsustas selleks kokku panna 12-liikmelise visioonitiimi, millest ka minul avanes võimalus osa olla.

Suhted üle maailma


Esmaspäev, 31. oktoober 2016

Mu isale meeldib rääkida, et suhted on igavesed. Lisaks olen viimase kuu aja jooksul õppinud seda, et neid tuleb ka ise hoida ja arendada. Suure osa oktoobrist viibisin ma USAs, kus aitasin koguda toetust oma koolile, kus õpin - TCM International Institute.

Tunnistus: Jumal näeb kõiges lahendust!

Laupäev, 1. oktoober 2016

Kas Sa oled olnud olukorras või lausa pikemas ajaperioodis, kus ühelt poolt tead, et Jumal on ustav ja Tal on Sinu jaoks parim plaan, teisalt Sa ei näe mitte midagi oma elus teatud valdkonnas muutumas ning küsid endalt korduvalt, kas Jumal ikka näeb mind?

Kogukondadega Kutse Koolis

Laupäev, 1. oktoober 2016

Hei! 23.-24. septembril alustas Nuutsakul oma kolmandat hooaega Kutse Kool, millest võtsid osa ka Sven-Joonatani & Helini ning Kristeri & Marleni kogukondade inimesed. Kui Sa ei tea, mis on Kutse Kool, siis see on EKB Liidu korraldatav piiblikool, mis kestab ühe õppeaasta.

Vundamenti ladudes

Laupäev, 1. oktoober 2016

On olnud põnev jälgida, kuidas uus sügisene värskuslaine on tulnud ka 3D koguduse ellu. Kui me 4. septembril oma 6. aastapäeva tähistasime, oli tunda, et elav kultuuriboost ei olnud seotud ainult Võimaluste Festivaliga, vaid pigem oli see stardipunkt laiemale kultuurimuutusele terves koguduses. Tähistamise meeleolus rääkisin aastapäeval sellest, et järele jäänud 2016.

Visiooni meeskond töötab!

Laupäev, 1. oktoober 2016

Alates eelmisest nädalast (19. septembrist) oleme igal esmaspäeval saanud kokku Paides inimestega nii Tartust kui ka Tallinnast, eesmärgil mõelda läbi, sõnastada ning presenteerida 3D koguduse jaoks selge identiteet.

Küsimuste küsimuse küsimus

Neljapäev, 1. september 2016

Võimaluste Festival on 3D koguduse aastaringis kujunemas üha ainulaadsemaks ja elumuutvamaks sündmuseks, kas pole?

Kuus pöörast aastat

Kolmapäev, 31. august 2016

Tundub lausa uskumatu, et 4. septembril tähistame 3D kogudusena oma 6. sünnipäeva. See on olnud pöörane seiklus, mille jooksul oleme võinud olla tunnistajateks Jumala imedele - 125 inimest on läbi ristimise tunnistanud Jeesust Kristust oma isikliku päästja ja kuningana, tuhanded on saanud mõjutatud läbi koguduse teenimise ja nii võiks seda loetelu pikalt jätkata.

Tagasivaade Võimaluste Festivalile

Esmaspäev, 29. august 2016

Jagan veidi oma mõtteid ja kogemusi Võimaluste Festivalist, mis toimus 14.-17. augustil Nuutsakul. Lühidalt võiks lihtsalt öelda, et see festival ehk 3D suvelaager oli ülimalt võimas kogemus! Arvan, et me kasvasime selle jooksul palju nii igaüks isiklikult kui ka kogudusena tervikuna.

Olles ustav oodates


Esmaspäev, 1. august 2016

Tänaseks oleme Maaliga umbes 5 nädalat Tallinnas elanud ning sama kaua oleme üritanud luua ka kogukonda, mis viiks edasi Jeesuse antud missiooni - teha jüngreid. See on olnud päris põnev ja kindlasti ka proovile panev aeg.

Tunnistus: evangeeliumis ON Vägi!

Esmaspäev, 1. august 2016

Kas teate seda tunnet, kui olete mõne inimesega hea sõber juba väga pikka aega, isegi aastaid, aga te pole ikka veel julgenud evangeeliumi otseselt neile kuulutada ega Jeesusest rääkida? Kogu aeg justkui tahaks, aga ei leia sobivat momenti ja kõige tipuks hiilib kukla taga hirm, et mis siis, kui ta ei taha enam minuga üldse nii palju suhelda ainult sellepärast, et mina olen kristlane.

Kogukondadega lapsi teenimas

Esmaspäev, 1. august 2016

Kes neist kangelastest suudaks maailma kurjuse käest päästa: kas Batman, Pipi Pikksukk, lumekuninganna Elsa või hoopis James Bond? EEKBK Liidu (http://www.ekklesia.ee) Suvefestivali lasteprogrammis otsiti lastega koos vastust just sellele samale küsimusele ja kaasa teenisid ka kaks 3D Tallinna kogukonda.

Naiste väljasõidust

Neljapäev, 30. juuni 2016

26. juunil toimus Kesk-Eestis Paunküla järve ääres 3D koguduse naiste väljasõit. Seadsime ennast mõnusalt Puhkemaja Ajamajja sisse ja seejärel alustasime väikest matka. Kõndisime matkaraja alguse juurde, käisime järves ujumas, kuid kahjuks vedas ilm meid alt. Üks osa seltskonnast otsustas ikkagi läbida väikse matkaraja ja osa otsustas majja tagasi minna.

Jumal avab uued uksed

Kolmapäev, 29. juuni 2016

3D koguduses on viimaste kuudega mitmeid muutusi toimunud, millest mõningaid seni alles seedime. Üks on aga selge — regulaarsete programmiliste ürituste asendamine kogukondlike kokkusaamistega ja neid toetavata üritustega, on andnud võimaluste kogudusel jõuda inimesteni, kelleni muidu kristlik sõnum ei kostuks. See on olnud nii igas kogukonnas ning olen seda ka päris isiklikul tasandil tundnud.

Meeste väljasõidust

Esmaspäev, 27. juuni 2016

Kui 26. juuni hommikul Tartus kogunesime, olid ootused algavale päevale keskpärased - jaanid olid peetud, esimesed päikesepõletused nahal ning 26-kraadine leitsak kainestas piisavalt, et mitte liiga suure tuhinaga autosse potsatada.

Jumal tõesti tervendab!

Neljapäev, 2. juuni 2016

Olen pikka aega tundnud, et peaksime kogudusena rohkem teineteise eest palvetama ja mitte ainult tavalisi palveid, vaid uskuma suuremalt, et Jumala käes on kõik võimalik!

Luulevideo filmimisest

Neljapäev, 2. juuni 2016

Kallis kogudus, Ilmselt nägi enamik teist juba paar nädalat tagasi mu postitust 3D inimeste grupis, kuid mõtlesin jagada veidi pikemalt, kui imeliselt Jumal kõike mu uue luulevideo "I Will Go On'i" filmimisega seonduvat on juhtinud!

Jumal töötab läbi kogukondade!

Neljapäev, 2. juuni 2016

Tänaseks on sisuliselt kuu aega möödas hetkest, kus 3D kogudus viis oma programmilise fookuse teenistustelt kogukondlikele kokkusaamistele. Juba ühe kuu jooksul oleme selle tulemusena näinud head vilja.

Jeesus on mu Kuningas!

Neljapäev, 5. mai 2016

Ma mõistan kristlaseks olemise ajal esimest korda tõeliselt, mida tähendab see, et Jeesus on minu Kuningas. See võib kõlada veidralt, sest päästjaks pean ma Teda juba poolteist aastat, kuid oma elu üle valitseva hea kuningana, kellel on täielik kontroll minu elu, mõtete ja keha üle, tunnen ma Teda vaid kuu aega. Selle kuu aja jooksul on minu suhtes Jumalaga muutunud palju.

Teenimisest laste turvakodus

Kolmapäev, 4. mai 2016

Alustasin turvakodu külastamist umbes veebruarikuust. Olen juba varasemalt lastega palju kokku puutunud ning nendega tegutsemine on tõmmanud mind ikka ja jälle nende juurde tagasi. Selle aasta alguses hakkasin ma rohkem teadvustama, et see on eriline and Jumalalt ning ma pean seda teadlikumalt rakendama hakkama, et mitte lasta sellel tuulde minna.

Sõpruskond kui evangeelne väljakutse

Reede, 1. aprill 2016

Juba aasta algusest saadik on kogudus võtnud teadlikuma suuna selles osas, et alustada tööd noorema generatsiooniga. Me kogudus vajab järelkasvu, kuid eelkõige vajab iga Eestis elav noor Jumalat ning seetõttu tuleb meil astuda oma mugavusest välja ja panustada tulevikku.

Jumal täidab oma tõotused

Neljapäev, 31. märts 2016

Kallis kogudus, Nagu näeme, on Jumal praegu koguduses suuri ja täiesti ulmelisi asju tegemas (nagu Temale ikka kohane!) - nii on ka mu enda elus. Nii mõnedki teist juba teavad, et see aasta algas minu jaoks väga põnevalt ja mitte üldse nii, nagu olin plaaninud! Räägin kohe kõigest täpsemalt, alustades algusest.

Otsus kuulata Jumalat

Neljapäev, 31. märts 2016

Olles abiturient, mõtlen paratamatult tihti sellele, mida soovin oma eluga saavutada, milliseid valikuid teha. Kuhu minna edasi õppima? Kas jääda Eestisse või minna taas välismaale - aga kuhu..?

Kutse pastorilt

Neljapäev, 31. märts 2016

Kujuta ette olukorda, kui lähed sõprade juurde ning nad on just uhiuut lauamängu mängima hakanud. Sõbrad on helded ning pakuvad sulle võimalust poole pealt juurde liituda ning teevad sulle kiire ülevaate, kuidas mäng käib. See on võimalik, kuid kui mõtled nagu mina, siis nii palju põnevam oleks olnud alustada ühiselt algusest koos teistega.

Noortetööst 3D koguduses

Kolmapäev, 2. märts 2016

3D koguduse visioon on alati olnud jõuda inimesteni, kes ei tunne Jeesust. See on põhjus, miks 10 noort ja pisut hullumeelset inimest otsutasid selle rajada. Samuti on see põhjus, miks 3D kogudus ei ole jäänud ainult Tartusse ja laienes 2014. aastal ka Tallinnasse, rajades siia campuse ja astudes seeläbi taas ühe suure sammu teadmatusse.

Tänulik koguduse eest!

Kolmapäev, 2. märts 2016

Esmalt toon välja selge palvevastuse! Nimelt eelmise aastanumbri lõpupooles hoidsin pidevalt palves Athena keskust ja omanikke, mõneti ka meie asukohta üldse. Palvefookuses oli, et Jumal tooks a) kas omanikele mõistuse pähe, b) või uued omanikud. 2016 esimene teenistus 3. jaanuaril toimus juba täiesti uue miljöö ja hõnguga hoones!

Meestekas - kus? Miks? Millal?

Kolmapäev, 2. märts 2016

5. veebruaril toimus Tallinnas Meestekas. Ürituse eesmärgiks oli 3D koguduse meestega olla osaduses: ülistada Jumalat, palvetada, tunnistada Temast, julgustada, murda leiba, et üheskoos järjest rohkem kasvada Kristuse sarnaseks meheks.

Marceli tunnistus

Teisipäev, 1. märts 2016

Mõni aasta tagasi asusin õppima metsamajandust. Õpingute käigus kujunes  kaks poolt: teadmiste omandamine ja nende praktikas rakendamine. Samuti on kaks peamist suunda ametite valimisel: on juhid ja on praktilise töö tegijad. Öeldakse, et inimesi on kahte tüüpi – on neid, kes on praktikas tugevad ja juhtimises nõrgad ning vastupidi. Hetkel sellele mõeldes ei vasta see minu jaoks enam tõele.

Hanna tunnistus

Teisipäev, 1. märts 2016

Tihti olen mõelnud, miks mingid asjad mu elus ei muutu ning kuidas saaksin ennast muuta. Tunnen, et vahel olen liiga hukkamõistev, negatiivne ning oma raamides kinni. Suve alguses mõtisklesin selle kõige üle ning otsustasin, et hakkan selle pärast iga päev palvetama. Palusin, et näeksin asjades rohkem positiivsust ning oleksin rõõmsam.

Järgmine ususamm

Esmaspäev, 1. veebruar 2016

Kallis kogudus, Sellel korral tahaksin kirjutada natuke isiklikumal toonil. Nimelt täitub suvel 3 aastat sellest hetkest, kui alustasin täiskohaga pastorina töötamist (periood, mille jooksul NewSpringi kogudus on toetanud minu palgafondi, järgmiseks aastaks väheneb toetus poole võrra). Samuti saab täis ka 3 aastat abielu Maali-Liinaga.

Kiri Londonist

Laupäev, 30. jaanuar 2016

Hei, kallis 3D pere!!! Mul on hea meel, et saan teile kirjutada sellest, mida Jumal minu elus nende viimaste kuude jooksul on teinud! Elan hetkel Londonis, õppides siin vahetusüliõpilasena. Siia elama asumine oli minu jaoks suur samm tundmatusse. Tundsin ennast justkui tiigikalana, kes on järsku sattunud avarasse ookeanisse ning ei oska kuidagi uues keskkonnas orienteeruda. 

Mõtteid VIPist

Teisipäev, 5. jaanuar 2016

Pärast jõuluteenistust, kus võisime olla tunnistajateks ühe inimese päästetud saamisele, veetsid ligikaudu 45 3D kogudusega seotud inimest oma “teised” jõulud Nelijärve puhkekeskuses. See oli eriline aeg, mis oli täis üksteise julgustamist ja tunnustamist, visiooni jagamist, ülistust ning tunnistusi ja paljud muud, mida sõnadesse raske kirja panna.

Uskuda ja usaldada!

Teisipäev, 5. jaanuar 2016

Mina olen Josua ja olen Tallinna campuse ülistusjuht. Mitmed ilmselt teavad, et mu suur kirg on trummide mängimine. Mõni nädal tagasi juhtus selline olukord, kus meil pidi hakkama jõuluteenistuse jaoks proov, kuid kontorisse jõudes ei leidnud ma enda trummitaldrikute kotti üles. Seal sees olid kõik mu taldrikud, pulgad, nuiad, harjad, tool ja muu kraam.

Kuhu ja kuidas edasi?

Teisipäev, 1. detsember 2015

Kaks nädalat tagasi käisin ma “Maarjamaa – ajaloo teadmusega eilsest homsesse” konverentsil. Seal tutvustati Saar Polli uuringufirma poolt sellel kevadel läbi viidud uuringut “Usust, elust ja usuelust 2015”.

Kohtumine vanematekoguga

Pühapäev, 1. november 2015

Võib-olla Sa pole teadlik, kuid lisaks sellele, et 3D kogudust juhivad otseselt pastorid ja juhatus, siis on meil ka vanematekogu. Kohtume nendega umbes kord kvartalis. Vanematekogu rolliks on väljaspoolt 3D kogudust vaatajana vanemliku nõu ning praktiliste ideedega toetada. See on midagi, mida kindlasti vajame ning mille eest ka tänulikud oleme.

DNA kursus täies hoos!

Reede, 30. oktoober 2015

20. oktoobril algas 3D koguduses uus DNA kursus. Selle kursuse eesmärgiks on tutvustada inimestele 3D koguduse põhiväärtusi. Kursus annab hea võimaluse teada saada, mida ning milleks me usume. Kui keegi tuleb esimest korda 3D teenistusele ning ta pole kunagi varem midagi Jumalast kuulnud, siis kursusel saab selle kohta rohkem teada. Samuti leiab uusi tutvusi ja sõpru.

Tallinna campuse kontori leidmine

Reede, 30. oktoober 2015

Umbes pool aastat tagasi alustasime Tallinna campuse kontori otsinguid – kohta, kus saaks bändiproove teha, DNA kursust/gruppe läbi viia ja ka tehnikat ning muid asju hoiustada. Peamiseks raskuspunktiks oli helikindla ruumi leidmine. Käisime alguses bändijuhi Maarioga mitmeid ruume vaatamas, aga ei leidnud sobivat, mõnest jäime ka üsna napilt ilma.

Joel Markus Antson: koguduse visioon võib toimida iga päev!

Kolmapäev, 30. september 2015

Hei, tahaksin jagada teiega tunnistust, mis läheb hästi kokku visiooniga, mille Jumal on meie kogudusele andnud ja mida Jakob jagas kuu alguses! Nimelt pidasime vennaga Tartus soolaleivapidu, kus oli peamiseks seltskonnaks Jumalast kaugel olevad inimesed, lisaks minule oli seal vaid üks kristlane.

Läbi kursuste tugevama DNA poole!

Kolmapäev, 30. september 2015

3D kogudus sai sellel sügisel viie aastaseks ning uue aastaga puhuvad ka uued tuuled koguduse süsteemides. Vanemaks ja kogenumaks saades mõistame asju üha enam uute nurkade alt vaadata. Pastor Jakob on öelnud, et missioon on muutumatu, kõik muu aga muutuv. Sarnaselt on Jeesuse antud missioon eile, täna ja ajastute lõpuni sama, aga kirik muutub.

Esimene VIP teenistus

Kolmapäev, 30. september 2015

Mõned kuud tagasi hakkasin ma mõtlema sellele, kas meie koguduse programmis on midagi, mida Jumal tahtaks muuta, kuid meie harjumuspärane traditsioon võiks meid kurdistada seda sõnumit kuulmast. Üks asi, mis selgelt esile tuli, oli pühapäevased teenistused ning nende vorm.

Triin-Mary Raudkivi: Jumal kõnetab iga päev!

Teisipäev, 1. september 2015

Imetlen seda, et Jumal meid nii tihti kõnetab. Ta teeb seda läbi oma Sõna, teiste inimeste, palve või ülistuse. Ma olen noor kristlane, kuid olen korduvalt kogenud, kuidas Jumal on nii elav! Ta on viimasel ajal kõnetanud mind väga sügavatel teemadel, näiteks hoolimine ja kaasa teenimmine. Olgugi, et see oli mulle väga isiklik, jagasin sellest ka suvel Võimaluste Festivalil.

Aeg tähistada!

Teisipäev, 1. september 2015

Sellel pühapäeval tähistame me 3D kogudusega oma 5. aastapäeva. On lausa uskumatu mõelda, mida Jumal selle aja jooksul teinud on.

Misjonikiri Kosovost

Teisipäev, 1. september 2015

25. juuli kuni 6. august. Millegi uue algus. Väike misjonireis Kosovole, aga suur misjonisamm Eestile. Meie olime selle põlvkonna esimesed noored, kellest 10 läksid Jumala Kuningriiki avastama väljapoole Eestit.

Miks lugeda Piiblit?

Reede, 27. märts 2015

Võib-olla oled kuulnud öeldavat, et Jumala sõna ehk Piibli lugemine on nagu söömine - et elus püsida, peame seda igapäevaselt tegema. Matteuse 4:4 ütleb: „Inimene ei ela üksnes leivast, vaid igast sõnast, mis lähtub Jumala suust.“ Aga mida nii olulist muudab Piibli lugemine, et peaksime seda igapäevaselt tegema? Piibli lugemine annab:

Aeg tähistada!

Reede, 27. märts 2015

Käesolev kuu 3D koguduses on olnud lihtsalt uskumatu! Senimaani on märtsis igal nädalal 1 inimene päästetud saanud, lisaks 2 inimest ristitud! See, mida oleme näinud, ei ole normaalne, vaid üleloomulik Jumala töö! Sama üleloomulik on olnud 3D koguduse sattumine Pealtnägija saatesse, mille kaudu ligi 200 000 eestlast sai 15-minutlise visuaalse ülevaate, mida Jumal meie kaudu Eestimaal tegemas on!

Muutus, mis muudab maailma!

Neljapäev, 5. veebruar 2015

Mõtle korraks inimestele, kes sind on elus kõige rohkem inspireerinud ja julgustanud – inimesed, kellega sa alati hea meelega aega koos veedaksid… Mis on kõikidel nendel inimestel ühist? Ma arvan, et kuigi sellele küsimusele võib erinevaid vastuseid anda, siis üks, mis on omane neile inimestele, on rõõm! Kõik tahavad ümbritseda ennast rõõmsate, mitte kurbade inimestega.

Liisa tegemistest USAs

Teisipäev, 4. november 2014

Armas 3D kogudus, Mul on ääretult hea meel, et mul on võimalus teiega jagada, mis minu elus viimase paari kuu jooksul toimunud on.

VIP meeting

Teisipäev, 4. november 2014

Nüüdseks on umbes kuu aega toimunud igal kolmapäeval kell 7:00-7:30 VIP meetingud. Tegemist on kokkusaamisega, kus kogudus üle Eestimaa oma kodudes interneti vahendusel kokku koguneb. Sisuliselt on see üks regulaarsetest 3D koguduse siseinfokanalitest, mille kaudu oluline info, mis on ainult koguduse liikmetele mõeldud, edasi antud saab. VIP meetingud koosnevad kolmest osast.

12 põhjust, miks meil on parim pastor

Reede, 3. oktoober 2014

Just TÄNA on põhjust tähistada, et 3D kogudusel on nii eriline ja visioonist juhitud pastor Jakob! Sest kui poleks teda, poleks ka 3D kogudust. 5 aastat tagasi, kui Jakob oli 20-aastane, tundis ta, et Jumal kutsub teda rajama kogudust. Ta järgnes sellele kutsele ja on selles püsinud viimased neli aastat - nii rasketel kui rõõmsatel aegadel. Tahame Jakobit selle eest tänada just TÄNA - tema 25.

3D vs NewSpring

Reede, 12. september 2014

Augusti lõpus oli Jakobil, Sven-Joonatanil, Carlosel ja minul võimalus külastada Newspringi kogudust USA-s ja osa võtta konverentsist pealkirjaga “Double Conference”. Konverentsi teemaks oli koguduse kahekordistamine. Õppisime sealt palju uut ja kasulikku! Kuigi head meelt valmistas seegi, kui Perry Noble jagas soovitusi, mis 3D-s on juba rakendunud.

Aitäh andjale!

Reede, 12. september 2014

Kuskil on praegu üks ema, kes loeb kokku viimaseid sente, et oma perele süüa osta. Kuskil on üks isa, kes ei julge oma pangakontot vaadata, sest septembrikuu on laste koolimineku tõttu olnud rahaliselt nõudlikum kui muidu.

Viies hooaeg algas visiooniga!

Reede, 12. september 2014

Pühapäeval tähistas 214 inimest Tallinnas ja Tartus 3D koguduse neljandat sünnipäeva. Aastapäeval said inimesed mõlemas asupaigas osa ühisest jutlusest. Samuti võis tänu videotehnilistele vahenditele mõlemas linnas kaasa elada Heidi ristimisele.

Eestis esmakordne: üks kogudus, mitu asukohta!

Pühapäev, 17. august 2014

Juba 7. septembril toimub Club Prives 3D Tallinna avateenistus. See, millest oleme rääkinud ja teinud ettevalmistusi pea 2 aastat on lõpuks teoks saamas - 3D kogudus avab oma Tallinna campuse.

Uued inimesed & uus visioon

Pühapäev, 17. august 2014

Viimase kuu aja jooksul oleme näinud, kuidas 7 inimest (Hans-Kristen, Heidi, Kristiina, Arvo, Arle, Miika ja Paul) on saanud päästetud. See on nii uskumatu! Kuigi ainuüksi need elumuutused on tähistamist väärt, siis tegelikult sellele lisaks oleme näinud, kuidas paljud meie koguduse liikmed on astunud väga konkreetseid järgmisi samme oma usuelus.

Mis juhtus festivalil?

Pühapäev, 17. august 2014

Alles mõni päev tagasi lõppes Võimaluste Festival – meie koguduse kreisim üritus, mis selle aasta sees on olnud! Selle raames sai päästetud neli ning ristitud kuus inimest! Super võimalus tähistada ja tänada Jumalat! See oli ülivõimas, kuidas inimesed järgnesid Jumale ning tahtsid reaalselt astuda oma järgmisi ususamme!

Kooseluseadusest

Esmaspäev, 2. juuni 2014

Praeguseks hetkeks on selge, et Eesti peab lähiajal tegema otsuse samasooliste kooselu seadustamise või mitte-seadustamise osas. Üks pilk paremal olevale kaardile - ja sa näed, millise valiku ees meie riik seisab.

Aus ülestunnistus aastatepikkusest võitlusest

Kolmapäev, 14. mai 2014

Ma usun, et kõik inimesed kogevad elus teatud raskusi ja võitlevad mingisuguseid võitlusi. Järgnevalt ma tahan jagada sinuga seda, millega mina olen pidanud aastaid võitlema oma elus. See on olnud soov olla edukas. Ma arvan, et suures plaanis ei ole see halb või vale asi, kuid minu puhul kasvas see millekski, mis hakkas hävitama mu enda elu.

Mõtted Noa filmi järel

Neljapäev, 17. aprill 2014

Kui ma kuulsin, et Hollywood oli otsustanud teha filmi Piibli tegelasest Noast, siis oli mu rõõm suur. Lõpuks ometi tuuakse suurepärased lood, mis on ka tõesti aset leinud, kinoekraanile. Mida lähemale esilinastus tuli, seda suuremaks kasvasid ka minu ootused selle filmi suhtes.

9 küsimust otsuste tegemisel

Teisipäev, 11. märts 2014

Hiljuti kuulasin ma Perry Noble Leadership podcasti ning ta jagas seal midagi, mis tuleks kasuks kogudustes teenivatele juhtidele, kes ise seda podcasti ei kuula. Nimelt tõi Perry välja 9 küsimust, mida NewSpringi koguduses juhid küsivalt endalt enne otsuste tegemist. Usun, et need 9 küsimust võivad aidata ka sind ja mind paremate valikute tegemisel.

Kui unistused täielikult ei täitu

Reede, 7. märts 2014

Mõned aastad tagasi pidas Judah Smith kõne, kus ta kasutas kirjakohta Hb 11:13, mis mind totaalselt muutis. Pärast pikka loetelu tõelistest Piibli suurkujudest tuleb lause: Need kõik surid uskudes, saamata kätte tõotusi, vaid nähes ja tervitades neid kaugelt. Kuigi me kõik oleme veel elus, siis kas see pole see, mida me inimestena tihti tunneme?