fbpx Miks mitte abieluväliselt seksida? | Selgus on julgus | 3D kogudus

Miks mitte abieluväliselt seksida? | Selgus on julgus

„See, mida Sa otsustad teha või mitte teha oma intiimelus, mõjutab vahetult ka seda, milliseks Sa kujuned inimesena ja missuguseks kujunevad Sinu armastus ja abielusuhted” Jutluste seeria „Selgus on julgus” 2.osa, teemal „Miks mitte abieluväliselt seksida?” KÕNE PIDEPUNKTID: - Seks on Looja poolt loodud mehe ja naise vahelise abieluühtsuse ülesehitamiseks läheduseks ja viljakuseks. - Abieluvälised seksuaalsuhted teeksid Sinust teistsuguse inimese kui see, kellena on unistanud Sinust Looja ja ka Sinu võimalik abikaasa. - Me tunneme end palju-palju paremini, kindlamalt ja turvalisemalt maailmas, kus järgitakse teatud käitumisstandardeid ja edendatakse kindlatest veendumustest lähtuvat suhtlemiskultuuri. - Mis tahes abieluvälised seksuaalsed suhted on taunitavad, isegi kui inimesed, kes nendega vahetult seotud, neid ise õigeks peavad või ühiskonnas sallivad ja seaduslikuks loevad. Patt ei ole juriidiline, vaid moraalne kategooria. ARUTELUKÜSIMUSED: 1. Miks peaksid kristlikud veendumused reguleerima inimeste seksuaalelu? 2. Kuivõrd põhjendatud on videokõnes öeldu, et kui meie elu ja seksuaalsuse üle ei valitse Issand, siis valitseb selle üle kõikvõimalike maailma algjõudude, tungide ja tormide lainetus, mida me viimselt ei suuda kontrollida? 3. Miks mitte abieluväliselt seksida? 4. Mida võiksid Sina täna seksi Loojalt paluda?