fbpx Johannese 7 | 3D kogudus

Johannese 7

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Vahel Jumala järgimine võib sind viia üksikutesse paikadesse. Jeesuse enda vennad kahtlesid tema jumalikkuses ja pilkasid teda, sundides teda minema avalikesse kohtadesse ja kõigile näitama, kes ta tegelikult oli. Jeesus tegeles kriitikaga, mida ta sai oma vendadelt ja naabritelt; samuti religioossete juhtidega, kes pidanuks olema tema poolel, kuid ähvardasid teda hoopis tappa.

Need inimesed, kes oleks pidanud Jeesust toetama ja kinnitama tema töös, pöördusid tema vastu. Ometi ta jätkas teenimist ning tegi õiget asja. Jeesus ei kibestunud ega muutunud vihaseks; ta ei haudunud kättemaksu ega korraldanud endale poolehoidjate saamiseks avalikku kampaaniat. Selle asemel valis Jeesus tee, mida Jumal oli ette plaaninud. Ta valis enda alandamise, et jääda välja segadusest ja pakkuda vaimulikku värskendust kõigile, kes otsisid värskendust (Jh 7:37).

Kui me oleme andnud oma elu Jeesusele, siis las Tema tegeleb reaalsete probleemidega. Isegi kui me tunneme end üksikuna või välja jäetuna, siis me teame, et Tema tundis täpselt samamoodi. Aga Ta vastas armastusega. Me võime saada rahu teadmisest, et Jeesus kannatas ja puutus kokku raskustega, aga ta kunagi ei lasknud nendel enda üle võimust võtta. See tähendab ka seda, et kurbus, üksindus ja raskused ei pea meist võitu saama.

Ükskõik, milline on sinu olukord - Jeesus mõistab täpselt su seisu ja aitab sul jääda kindlaks. Sellepärast, et Jeesus puutus samuti kokku üksindusega ja ta ei taha, et sa peaksid üksi sellest läbi minema.

1. Mida Sa õppisid sellest peatükist Jeesuse kohta?
  2. Kas Sul on hetkel kellegagi probleemne suhe või läbisaamine? Kuidas Sa käituksid selle inimesega, teades, et Sul on Jeesuse poolt antud kindlus?
  3. Kas Sa lükkad oma otsuse edasi, sest Sa kardad või muretsed jääda põlu alla? Kuidas Sa saaksid edasi toimida?