fbpx Johannese 6 | 3D kogudus

Johannese 6

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Jeesus toidab üle 5000 inimese viie leiva ja kahe kalaga, kõnnib keset ööd tormisel merel ning jätkab rahvale jutlustamist teemal, kuidas nad ei peaks huvituma maisest toidust, vaid igatsema tõelist Elu Leiba. Jeesuse ihu ja verd. Tõtt-öelda on Johannese kuues peatükk üsna hirmutav. Mitte sellepärast, et Jeesus räägib siin Inimese Poja liha söömisest ja vere joomisest, vaid sellepärast, et seda on raske aktsepteerida. Paljud inimesed rahva seast tundsid samamoodi, “seepeale lahkusid paljud ta jüngritest tema juurest ega käinud enam koos temaga.” (Jh 6:66)

Vee peal kõndimine, kahest leivast rahva toitmine, surnute üles äratamine ning pimedate tervendamine on vaid mõned näited Jeesuse imetegudest. Need teod ja tema vastuoluline kuulutus “sööge minu ihu” kannavad ühte ja seda sama sõnumit: Jeesus on kõige tuum. Ei praeguses ega tulevases elus me ei suuda olla rahul kui me oleme Jeesusest lahus. Sama kehtib ka vastupidiselt - kui meil pole midagi peale Jeesuse, siis ometi on meil kõik, mida vajame.

Ma mõistan, miks mõned kõndisid ära. Nad ei tahtnud Jeesusele kogu elu alistada. Tõenäoliselt mõned inimesed tahtsid etendust, olla osa millestki võimsast või saada lihtsalt täidetud. Nende maailm oli sarnane meie omaga täna: otsiti raha, rohkem asju, rohkem võimalusi ja religioone. Fookus oli ja on rohkem soovidel, tegudel ja suhtumisel.

Jeesus aga räägib väga otsekoheselt, öeldes “Mina olen” on vastus. Jeesus ei tulnud selleks, et me tahaksime kõik maha jätta; Ta tuli selleks, et meile anda kõike. Tema on kõik. Nii nagu Peetrus võime meiegi öelda, “Issand, kelle juurde me peaksime minema? Sinul on igavese elu sõnad.” (Jh 6:68).

  1. Mida said teada Jeesuse kohta sellest peatükist?
  2. Kas Sul on midagi, mida Sa kardad Jeesusele üle anda? Kas Sinu elus on midagi, mis hoiab Sind tagasi sajaprotsendiliselt Jeesusele järgnemast?
  3. Kas Sa elad täisväärtuslikku elu? Miks? Miks mitte? Küsi Jumalalt, kas Ta tahab midagi Sinu elus muuta.