fbpx Johannese 4 | 3D kogudus

Johannese 4

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Jeesus pole mures nende inimeste pärast, kes on “popid”. Johannese neljandas peatükis alustab Jeesus vestlust põlatud tegelasega - Samaaria naisega, kellel oli viis meest. See, et ta oli naine, alandas tema väärtust veelgi. Tema rahvuslik identiteet märgistas teda kui ühiskonnas eemale tõugatavat. Tema elukombed viitasid sellele, et teda peab avalikult hukka mõistma. Aga Jeesus ignoreeris kõiki neid sotsiaalseid barjääre, mis teda naisest eraldasid, sest ta ei huvitunud välistest teguritest. Teda huvitasid inimesed. Kõik inimesed. Katkised inimesed, otsivad inimesed; need, kes tegid halbu valikuid, tühjad inimesed. Miks? Sest need oleme me kõik, kas on nii?

Johannese 4:15 vihjab naine sellele, kuidas ta peab tihti janu kustutamise pärast kaevul käima. Täpselt samamoodi pöördub ta tagasi purunenud suhete “kaevule”, et oma tühjust täita ning kustutada oma püsivat pettumust. Naine ise aga ei taipa seda valu enda sees, mis nende suhete tõttu on temas tekkinud. Johannese 4:13-14 pakub Jeesus sellele kõigele lahendust. Täna pakub Jeesus meile sama.

Me üritame ennast täita sellega, mida maailm meile pakub - raha, edukus, suhted, seks, varandus, meelelahutus -, sest me saame nendest momentaanselt rahuldust. Jeesus aga pakub meile rahu, rõõmu ning armastust ja suhteid, mis on puhtad ja täisväärtuslikud. Ainult Jeesus rahuldab meie vajadused, kustutab janu, kestab igavesti ning ei peta meid iialgi. Vastavalt meie olukorrale leiab Ta viisi, kuidas meile läheneda ning pakub meile võimalust jõuda kõige olulisema vajaduseni - kohtuda Päästjaga.

  1. Mida õppisid sellest peatükist Jeesuse kohta?
  2. Kuidas oled Sa üritanud oma tühjust maailma poolt pakutavaga täita? Nii nagu naine leidis end kaevu juurde tagasi minevat ning püüdes oma janu vanade pattudega kustutada - mis on need patud, mille juurde Sa ikka ja jälle tagasi pöördud, et tühjust oma südames täita?
  3. Kuidas oled Sa viimasel ajal kogenud Jeesuse poolt antud rahu, rõõmu või armastust oma elus?