fbpx Johannese 13 | 3D kogudus

Johannese 13

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Me oleme kõik võidelnud andestamisega. Me ei suuda põgeneda haiget saamise või valesti mõistmise eest; samuti ei suutnud seda ka Jeesus. Johannese 13. peatükis kujundab aga Jeesus andestamisest pildi, mis ei lase meil enam vaenu pidada. Ta istub laua taga koos oma jüngritega, kusjuures ta on teadlik sellest, et kaks neist - Juudas ja Peetrus - reedavad ta.

Jeesuse andestamine ulatub kaugemale, kui lihtsalt öeldes “ma andestan sulle”. Andestus ei ole ainult midagi, mida Ta ütleb; Ta väljendab seda ka oma tegudes. Jeesus põlvitab ja täiesti isetult teenib teisi, pestes jüngrite jalgu, sealhulgas Peetruse ja Juudase. Ta ei tee erandeid. Ta pakub oma andestust kõigile, pole vahet, mida talle on tehtud või tehakse.

Tihti me võime lugeda seda peatükki ning hämmastuda nendest meestest, kes koos Jeesusega seal laua taga istuvad ja Talle selja pööravad. Me võime imestada, kuidas Jeesus pakub sellistele meestele andestust, sest me ise usume, et me ei suudaks teha sama inimestele, kes on meile haiget teinud.

Võti on aga selles - me peame mõistma, et sina ja mina oleme need samad mehed seal laua taga koos Jeesusega. Me oleme need, kes salgavad Teda, kes meie jalgu peseb. Sina ja mina olime Jumalast kaugel, salates Jeesust oma elus ning hüljates Teda oma valikute langetamisel, ometi Ta tuli meie pärast. Selline arm ei lõppe sellele, kes sellest osa saab - me peame seda  armu teistele jagama.

  1. Mida Sa õppisid sellest peatükist Jeesuse kohta?
  2. Kas Sa oled võtnud vastu Jeesuse andestuse? Kas Sinu elus on asju, mille osas Sa ei suuda uskuda, et Jeesus võiks Sulle kunagi andestada?
  3. Kellele Sa peaksid oma elus jagama andestavat armu? Kuidas Sa saaksid talle täna andestada?