fbpx Johannese 10 | 3D kogudus

Johannese 10

Sissejuhatus 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


Kuidas me saaksime elada külluslikku elu? Me ju kõik tahaksime seda või mis? Aga me ei saa enne vastata sellele, kuidas me seda saaksime, kui me ei ei keskendu küsimustele mis või kes muudab elu külluslikuks?

Johannese 10:10 ütleb Jeesus: “Varas ei tule muu pärast kui varastama ja tapma ja hukkama. Mina olen tulnud, et teil oleks elu, ja oleks seda ülirohkesti.” Otsides kõike muud, aga mitte Jeesust, kaovad su elust Jumala õnnistused; sa murrad oma unistused ja purustad oma elu eesmärgi. Jeesus ja ainult Tema taastab õnnistused, mis on kaotatud; toob tagasi unistused, mis purunesid; ja annab su elule eesmärgi. Maine vara tuleb ja läheb, samuti nagu sellega kaasnev rõõmustus. Ainus võimalus tunda rõõmu, mis eales ei kao, on omada midagi, mis ei ebaõnnestu.

Kui sa peaksid rikkalt inimeselt küsima, kellel on kõige suurem maja, kiireim auto või suurim pangaarve, siis sa leiaksid ta vastamast, et ta püüdleb veel rohkema poole. Aga kui sa küsiksid kelletki, kes usub, et Jeesus on tema Issand, siis ta vastaks sulle, et ta on rohkem õnnistatud, kui ta iial oleks osanud paluda või unistada. Elu, mis on Jeesusest lahus, jääb alati millegi enama järele igatsema; aga elu, mille keskmeks on Jeesus, on külluslik.

  1. Mis Sa õppisid täna Jeesuse kohta sellest peatükist?
  2. Mis on see, mille poole Sina oma elus püüdled? Mida Sina oma elus taotled? Kuidas see erineb sellest, mille poole Jeesus püüdles?
  3. Mis on need tüüpilised takistused, mis hoiavad Sind tagasi elamast seda külluslikku elu, mida Jeesus lubas meile kinkida?